8. Modrý měsíc

 

 

LIDÉ

 

Hlavní postavy:

 

Anita Blake

– vlasy mám dost husté a tmavé, aby zvládly zakrýt rukojeť nože na zádech… Jsem malá… Pleť mám skoro tak bledou jako Jean-Claude… Jsem příliš dobře vybavená, abych vůbec někdy snila o tom, že bych někam šla bez podprsenky... Mokré vlasy se mi stočily do prstýnků.

… jsi hezké jemné stvoření, ale zdání často klame… (Colin o Anitě)

 

Daniel Zeeman

– Richardův mladší bratr

– 24 let a je moc roztomilý, měří přes metr osmdesát a má dlouhé, vlnité vlasy. Má je skoro stejné jako Richard jenom sytěji hnědé, nádherně kaštanové. Jeho pleť má ten samý opálený odstín, tytéž vysoké, ostře řezané lícní kosti a tmavě hnědé oči, a dokonce i důlek na bradě. Richard je trochu rozložitější v ramenou a přes hrudník a celkově je fyzicky mohutnější, ale jinak byla rodinná podoba skoro děsivá.

 

Maiden

– místní polda, co má jedno malé, ale důležité tajemství

– byl ohromný. Dokonce i v sedě z něj vyzařovala mohutnost. Měřil aspoň metr devadesát. V ramenou měl tolik, kolik já na výšku. Vlasy měl hodně krátké, ale přesto se mu kroutily do droboučkých prstýnků. Měl šedé oči. Svaly pomalu začínaly ztrácet formu a kolem pasu nosil tak deset kilo, jež nepotřeboval.

 

Wilkes

– místní šerif

– měřil asi metr sedmdesát, vypadal upraveně a ve formě, jako by posiloval a bral to hodně vážně. Měřil si mě sytě tmavýma hnědýma očima. Vlasy měl světlé a prošedivělé, a to mě přimělo odhadnout jeho věk na kousek po čtyřicítce.

 

Charlotte Zeeman

– Richardova matka

– je o pár centimetrů menší než já. Má krátké blond vlasy lemující obličej, který vypadá přinejmenším o deset let mladší než jí, pokud vím, je.  Je drobná a ženská a má oči v barvě medu.

 

Frank Niley

– sběratel, velký záporák

– měl hodně přes metr osmdesát a musel vážit skoro sto padesát kilo. Působil rozložitým dojmem bez toho, že by byl přímo tlustý. Vlasy měl černé a vepředu mu rychle řídly. Zbytek vlasů měl sestříhaný těsně u hlavy. Díky nedostatku vlasů působila jeho hlava vůči širokým ramenům jako příliš malá. Měl veliké ruce s krátkými prsty.

 

Marianne

– vargamor, čarodějka klanu Dubu

– žena s dlouhými světlými vlasy. Byla hodně vysoká, metr sedmdesát nebo metr sedmdesát pět. Ve světlých vlasech byly prameny všech barev: stříbřitě šedé, světle blond i bílé. Okolo jejích očí a úst byly znát jemné vrásky. Bylo jí přes padesát, ale stejně jako Verne měla pořád štíhlé a pružné tělo.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Catherine a Bob

– Anitini přátelé, manželé, dohodí Anitě právníka pro Richarda, v tomto díle pouze na telefonu

 

Dolph

– zatvrzelý polda ze staré školy, zde pouze na telefonu

 

Carl Bellesarius

– Richardův právník

– měl hluboký, sytý hlas. Oči měl velké, černé. Vlasy ostříhané hodně nakrátko, ale elegantně. Na ruce měl na malíčku prsten s diamantem a absolventský z vysoké.

 

Carrie Onslow

– Richardova kolegyně při pozorování trolů

– byla to bruneta s vlasy tak tmavými, že vypadaly skoro jako černé. Ostříhané je měla hodně nakrátko. Byla to běloška a k bledé tváři se jí lepily tmavé řasy. Obličej měla drobný a trojúhelníkový.  Byla drobná.

 

Thompson

– asistent šerifa

– měřil přes metr osmdesát.  Měl jizvu, která se mu táhla po celé tváři od obočí až na čelist. Byla nepravidelná – spíš rozbitá láhev než nůž. Měl velké a silné ruce.

 

Betty Schaeferová

– Richardova milenka, údajná oběť znásilnění

– hezká vysoká blondýna. Oplývala záplavou kudrnatých vlasů, ale vsadila bych se, že barva ani vlny nejsou pravé. Byla vysoká i tak, ale v botách na jehlových podpatcích měřila přes metr osmdesát. Měla dost malá prsa. Vypadala jako kovbojská coura.

 

Nikki

– Colinova lidská služebnice

– vypadala jako čistokrevná indiánka. Vlasy do pasu měla stejně černé jako já. Jenže ty její byly rovné a silné. Měla tmavě hnědou pleť a docela hranatý obličej s velikýma hnědýma očima a tak hustými řasami, že byly nápadné i z dálky. Byla to jedna z žen, které jsou spíš neobyčejné než krásné. Hlas byl překvapivě hluboký, sytý, zvučný alt.

 

Chuck, Terry

– dva hromotluci bez mozku

 

Milo Hart

– Nileyho mlátička

– vysoký, jeho pleť měla barvu kávy s dvojitým mlékem. Na hlavě měl armádní sestřih, takže elegantní ostře řezaná tvář nebyla lemována vlasy. Byl štíhlý a svalnatý a byl určitým chladným způsobem i hezký.

 

Howard Grant

– jasnovidec

– nebylo mu ani pětadvacet, měl kudrnaté, hnědé, krátce ostříhané vlasy a širokou, skoro překvapenou tvář. Měl veliké hnědé oči.

 

Linus Beck

– černokněžník a jasnovidec

– měřil skoro dva metry deset a musel vážit přes čtvrt tuny. Na tváři neměl vůbec žádné ochlupení. Nebyl jenom dokonale oholený. Neměl dokonce ani řasy, vůbec nic. Jeho tvář byla dokonale hladká a působil až neskutečně. Oči měl skoro bezbarvě šedé a příliš malé na ten ohromný obličej. Kůži na rukou a na tváři měl neuvěřitelně bělostnou, jako by se ho nikdy nedotklo slunce. Měl vysoký, melodický hlas, skoro soprán.

 

bezejmenný strážník

– měřil přes metr osmdesát. Oči měl prázdné a nelítostné, jako by patřily porcelánové panence.

 

kapitán Henderson

– detektiv u vraždy Betty

– měřil asi metr sedmdesát a měl krátké blond vlasy. Měl zvláštní oči, které měnily barvu, jak se pohyboval pruhy slunečního světla: V jednu chvíli byly světle zelené a hned nato šedé. Byly chladně šedé, s vířícími zelenými skvrnami. Byl hezký takovým tím uhlazeným, obyčejným způsobem. Ale v jeho tváři byla tvrdost a zatrpklost.

 

Seržant Michaels

– policista na místě vraždy Betty

– měl hnědé vlasy, tmavé oči a bledé líce poseté pihami.

 

Ed

– opravář letadel

– tělo měl skoro kulaté. Zpod odřené baseballky mu trčely bílé vlasy. Měl hranaté brýle s černými obroučkami.

 

Millie

– obyvatelka Myertonu

– starší drobná žena. Páteř měla ohnutou a těžce se opírala o hůl. Šedobílé vlasy měla ostříhané nakrátko a natočené do jednoho z těch tuhých účesů, co mají starší ženy tak v oblibě. Na maličkém nose jí trůnily brýle.

 

Mel Cooper

– jeden z ranařů v Myertonu

– velký, asi o pasát kilo těžší než já, masité chlupaté ruce.

 

Chuck Cooper

– Melův bratr

– rodinná podoba tu byla. Břicho mu viselo přes opasek. Měl veliké masité dlaně a tlusté prsty.

 

Terry Fletcher

– ranař v Myertonu

– skoro tak mohutný jako policista Maiden, i když ani ne z poloviny tak hezký.

 

bezejmenní ranaři

– muž s basebalovou pálkou

– hubeňour, kterému se na holých pažích rýsovaly svaly jako provazy

 

Ivan Green

– původní majitel pozemku s troly

 

John Green

– syn Ivana – nový majitel pozemku s troly.

 

Glen (bratr Richarda), Aaron (bratr Richarda, vdovec), Beverly (sestra Richarda) – pouze zmíněni.

 

 

KOŽOMĚNCI

 

Hlavní postavy:

 

Richard Zeeman

– hlavní hvězda dílu

– vlasy mu padaly do čela v hustých vlnách a vypadaly ve světle zářivky tmavší. Normálně jsou medově hnědé, skoro kaštanové. Rukávy měl vyhrnuté přes svalnatá předloktí. Od té doby, co jsem ho viděla naposled, trochu přibral a rozhodně byl parádně svalnatý. Měřil sto pětaosmdesát centimetrů. Měl hezkou hruď a svalnatá ramena. Jeho oči jsou tmavě hnědé. Vršek těla měl teď skoro agresivně mužný. Tvář měl opálenou, i když já vím, že to je jeho normální barva kůže. Je o dobrých pětadvacet centimetrů vyšší než já a většina z toho jsou nohy.

 

Zane

– má asi metr osmdesát a je hubený a vytáhlý. Vlasy měl obarveny na šokující žlutý odstín neonových blatouchů, po stranách vyholené a nahoře natužené do špiček. Hlas měl bolestně hluboký a drsný. Má nápadné horní a dolní tesáky v lidských ústech. V bradavce má stříbrný kroužek.

 

Cherry

bývalá zdravotní sestra propuštěná po přiznání lykantropie

– je vysoká a štíhlá. Asi o patnáct centimetrů vyšší než já. Rovné, přirozeně blond vlasy měla ostříhané úplně nakrátko kolem trojúhelníkové tváře. Má příjemný kontraalt, krásně hluboký sexy hlas. Její tvář je krásná. Bez make-upu je její obličej jemný, mladistvý a na tvářích posetý zlatými pihami. Je v mém věku, kolem pětadvaceti, ale bez nalíčení vypadá mladší. Její pas byl hodně vysoký, a to jí přidávalo na výšce, stejně jako dlouhé nohy a úzké boky. Prsa měla malá a pevná.

 

Jason Schuyler

– vlkodlak, klučina, co to má v hlavě srovnané. Svou inteligenci schovává za rozverné vtípky.

– miminkovsky jemné blond vlasy měl sčesané dozadu a zastřižené na úrovni ramen. Jeho oči měly stejnou světle modrou barvu jako obloha. Je skoro stejně vysoký jako já, sto šedesát centimetrů, což je na mužského zvlášť málo. Tohle léto mu bylo jednadvacet.

 

Nathaniel Graison

– „Anitina domácí hospodyňka“

– vlasy měl sytě kaštanové skoro jako mahagon. Měl je vzadu sepnuté do volného ohonu a jako hedvábný vodopád se mu řinuly skoro ke kolenům. Oči měl světlounce fialové. Je mu něco přes devatenáct, ale výraz v očích je starší. Daleko starší. Ramena má široká a nesmírně mužná. Ale tělo je drobné. Je jenom o deset centimetrů vyšší než já a má o patnáct kilo víc. Jsou to samé svaly, ale je malý.

 

Jamil

– vlkodlak, černoch, Richardův sköll

– je vysoký a štíhlý jako tanečník. Ramena samý sval přecházejí do hladkého elegantního těla. Tmavá pleť zářila proti bělostnému obleku. Vlasy měl skoro po pás dlouhé, spletené do copánků a ozdobené bílými korálky.  Je Afroameričan, vysoký, hezký a atletický. Má snad nejhezčí břicho z těch, které jsem měla možnost kdy vidět. Svaly mu pod tenkou hladkou kůží vystupovaly jako šindele na střeše.

Jako vlkodlak – jeho oči mají sytě žlutý odstín a srst je černá.

 

Shang-Da

– Richardův bodyguard hati, vysoký Číňan

– vysoký, opálený, ale tmavá barva jeho kůže není jen od sluníčka. Černé vlasy měl po stranách ostříhané hodně nakrátko a nahoře je měl delší. Hlas měl překvapivě hluboký.

 

Verne

– ulfric klanu Dubu

– vysoký, štíhlý, se šedivými, po ramena dlouhými vlasy a tmavším knírem. Ty vlasy a vrásky ve tváři naznačovaly, že je mu něco pře padesát. Tělo oblečené v tričku a džínech vypadalo silnější a mladší.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Raina

– zde v podobě muninu, ducha

 

Lucy Winston

– vlkodlačka, členka Verneho smečky, milenka Richarda

– světle hnědé vlasy měla upravené do jednoho z těch účesů, které vypadají neuměle a jednoduše, ale ve skutečnosti zaberou celé hodiny. Byla jen o kousíček vyšší než já, tak metr sto šedesát osm. Světle hnědé oči, pěkná prsa.

 

Mira

– vlkodlačka, členka Verneho smečky, milenka Richarda

– d rysy jemné a bylo vidět, že přinejmenším její tvář byla krásná.

 

Roland

– osobní strážce Marianne, vlkodlak

– vysoký, štíhlý a natolik opálený, až ve tmě vypadal hnědý. Vlasy měl krátké a světlejší než pleť. Jeho hlas byl hlubší, než bych čekala a skoro příliš starý pro jeho štíhlé tělo. Oči byly jednolitě černé.

 

doktor Patrick

– vlkodlak a lékař Verneovy smečky

– tmavovlasý muž s kulatými brejličkami

 

Roxanne

– Verneho lupa

– malá, asi mojí velikosti. Měla dlouhé hnědé vlasy s nepatrným modrým odstínem. Nechávala si růst ofinu, takže jí vlasy zakrývaly obličej až k nosu jako závoj. Jednu svalnatou ruku měla potetovanou. Byla hezká. Měla hnědé oči jako člověk. Jako vlkodlak měla oči žlutobílé.

 

Ben

– člen Verneho smečky, jako sköll zapůjčen Richardovi.

– byl vyšší než Roland, takže musel mít přes metr osmdesát. Vlastně měřil metr pětaosmdesát nebo možná i metr devadesát a měl odpovídající ramena. Jeho kůže byla sytě hnědá a hnědé oči měly skoro dokonalý tvar mandlí. Vzhledem ke zbytku tváře byly skoro moc malé. Jeho obličej byl samá hrana. Vysoké lícní kosti, široké čelo, zahnutý nos. Vlasy měl dlouhé a černé. Měly stejný odstín jako moje. Byly tak černé, že na slunci vrhaly modravé odlesky. Od prvního pohledu indián.

 

Eric

– vlkodlak, freki klanu Dubu

– vysoký, svalnatý, tmavovlasý a měl světlou pleť.

 

 

UPÍŘI

 

Hlavní postavy:

 

Asher

– mocný upír, Jean-Claudův pobočník

– je to modrooký blonďák. Vlny jeho po ramena dlouhých vlasů jsou zlaté. A nemyslím jenom blonďaté, myslím zlaté. Jeho vlasy se třpytivě lesknou skoro jako kovové. Oči má modré tak světlounce, až jsou skoro bílé. Jako oči huskyho. Dokonalý krasavec jako nějaký středověký anděl. Aspoň tedy z půlky. Polovina Asherovy tvář je dokonalá, tu druhou má pokrytou jizvami po svěcené vodě. Začínají dva centimetry od střední linie jeho tváře, takže jeho oči, nos a plné, dokonalé rty zůstaly nedotčené. Ale zbytek je jako rozpuštěný vosk. Krk má bledý, dokonalý, ale já věděla, že jizvy na ramenou pokračují. Horní půlka těla je na tom hůř než obličej, brázdy jsou tam hluboké a ztvrdlé. Ale stejně jako ve tváři je zjizvená jenom polovina těla. Ta druhá je pořád úžasná. Rány pokračují i nahoře na stehně

 

Damian

– zrzek se zelenýma očima, bývalý Viking, na dortu by měl 1000 svíček, ale není dost mocný, aby se stal vyšším upírem

–  je to zrzek se zelnýma očima, jenže to není dost výstižné, ani zdaleka. Vlasy se mu řinuly kolem horní poloviny těla jako červená záplava. Tak rudé, že na zeleném hedvábí jeho košile vypadaly jako prolitá krev. Oči má jako tekutý oheň, pokud by oheň mohl planout zeleně. Je pěkný, ale má protáhlou čelist a méně dokonalou křivku nosu. Ruce měl bledé s dlouhými štíhlými prsty. Ale hrudník a ramena byly mužné, naprosto mužné.

 

Colin

– vládce města Myerton, zemře po smrti své lidské služebnice

– měl vlasy, které bych označila za zlaté, kdybych je nemusela srovnávat s Asherovými. Měl je po celé hlavě ostříhané nakrátko. Jeho oči mohly být ve slabém světle modré nebo šedé. Jeho tvář přestala stárnout, než dosáhl dvaceti. Pořád byl dost mladý, aby jeho obličej zůstal jemný a hladký. Měl dětskou tvář na dlouhém, vyčouhlém těle. Hleděla jsem se mu do očí – rozhodně jsou šedé ne modré.

 

Vedlejší postavy:

 

Jean-Claude

– ten se v dílu vyskytuje pouze na začátku a pak hlavě přes telefon

– černé vlasy se mu kroutily po ramenou a oči barvy půlnoční modři mi připadaly ještě modřejší. Je štíhlý a má krásnou tvář. Na hrudníku má spáleninu ve tvaru kříže. 

 

Barnaby

– Colinův pobočník, vlastní vůlí hnije a nákazu přenáší kousnutím

– vlasy měl hnědé a nakrátko ostříhané. Krk měl holý a bledý. Jeho oči mi připadaly hodně tmavé. Hnědé nebo možná černé. Rty měl velice plné a horní ret vyklenutý v dokonalém oblouku. Působilo to hodně žensky. Zbytek jeho obličeje byl samé hrany a úhly. Bradu měl ostrou a nos příliš dlouhý.

 

Donald

– jeden z Colinových upírů

– jeho tvář byla bledá. Oči měl šedé a vlasy černé a rovné. Měl je ostříhané nakrátko a sčesané dozadu v účesu pompadúr.

 

 

OSTATNÍ

 

démon

– připadalo mi to vysoké asi jako člověk, rozhodně ne víc než dva a půl metru. Bylo to hubené, že to vypadalo jako z hůlek. Nohy to mělo delší, než by měly být a špatně zahnuté. Mělo to dlouhý hadí krk ohnutý dozadu jako u volavky a místo pusy zobák. Pokud to mělo oči, já je neviděla. Švihal dlouhým tenkým ocasem podobným biči. Prsty byly zakončené černými břity.