2. Rozesmátá mrtvola

 

 

LIDÉ

 

Hlavní postavy:

 

Anita

– hlavní vypravěč, popravčí upírů, nekromanat, výška metr šedesát, štíhlá, černé kudrnaté vlasy, černé oči,  na levém předloktí vypálený kříž, jizvy na klíčních kostech,oblíbený nápoj silná káva Mr. Coffee, vystudovala vysokou školu – bakalář biologie s důrazem na nadpřirozeno, obor legendární bytosti, oblíbené zbraně: Firestar 9mm, Browning, zápěstní pouzdra na dva nože s vysokým obsahem stříbra, Jean-Claude ji rád oslovuje ma petite a usilovně se snaží, aby byla jeho lidskou služebnicí, zatím je stále bez chlapa

– 24 let, měřím metr šedesát, 47 kg. Jizva na pravém předloktí je ještě narůžovělá, mám pokousanou klíční kost a levou ruku, na levém předloktí mám vypálený kříž. Mám černé vlasy a oči tak tmavě hnědé, že vypadají jako černé. To je latinskoamerické dědictví po matce. Pleť mám světlou, což má na svědomí otcova germánská krev. Když se trochu nalíčím, vypadám docela jako porcelánová panenka. Nemám nijak velké ruce, spíš příliš malé i na ženu.

 

Rudolph Storr, Dolph

  „mnohomluvný“seržant detektiv, šéf policejního oddělení  MOST, vysoký dva metry, černé krátké vlasy, postava zápasníka, šéfem MOSTu je asi za trest, manželka Lucille

– černé vlasy má zastřižené tak nakrátko, že uši po stranách široké bezvýrazné tváře vypadaly jaksi opuštěně. Měří chlup přes dva metry a je mohutný jako zápasník.

 

Zebrowski

  pravá ruku Dolpha, dobrosrdečný detektiv policejního oddělení MOST, vysoký metr sedmdesát, kudrnaté černé vlasy, které začínají šedivět, hnědé oči, brýle s tmavou obroučkou, chodí v pomačkaných oblecích, manželka Katie, stále si utahuje s Anity

– je vysoký asi metr sedmdesát, kudrnaté černé vlasy už mu šedivějí, hnědé oči má zarámované brýlemi s tmavou obroučkou. Hnědý oblek poněkud pomačkaný, kaštanově hnědou kravatu měl potřísněnou, asi od oběda (nemůžu to vynechat, to je jeho „obchodní značka“).

 

Harold Gaynor

  kulatá příjemná tvář s dvojitou bradou, invalida pohybující se pomocí elektrického invalidního vozíku, prachatý boháč bez svědomí se sklony k sadismu

– byl rozložitý, měl příjemnou kulatou tvář a dvojitou bradu, na invalidním vozíčku, v tučných tvářích mu naskakovaly dolíčky.

 

Dominga Salvadorová

  nejvyšší kněžka voodoo na celém Středozápadě, věk přes šedesát, úzká snědá tvář, bílé vlasy, černé oči, vypadá neškodně jako stará hodná babička, touží po moci a je zosobněním  zla

– něco přes šedesát, úzkou snědou tvář měla protkanou spoustou vrásek od úsměvů. Čistě bílé vlasy měla v týle stažené do drdolu. Štíhlé kostnaté ruce. …. „Hodná stará babička“… Měla hluboký hlas, kontraalt se sametovým náznakem přízvuku. Bystré černé oči.

 

Manuel Rodrigues, Manny

– oživovatel ve firmě Oživovatelé s.r.o., bývalý učitel Anity v oblasti nekromancie, manželka Rosita, čtyři děti, bývalý milenec a pomocník Domingy Salvadorové

– 52 let, je asi o pět centimetrů vyšší než já, uhlově černé vlasy má prokvetlé šedou a bílou. Husté prameny rámují úzkou tvář s černým knírem. Je mu 52. Snědá tvář. Hluboké hnědé oči, mexický přízvuk. Úsměv plný zářivých zubů.

 

 

Vedlejší  postavy:

 

Bert Vaughn

  šéf Anity ve firmě Oživovatelé s.r.o.., platinově světlé vlasy ostříhané na ježka výška metr devadesát, postava bývalého vysokoškolského ragbyového hráče

 

Jamison Clark

–  oživovatel ve firmě Oživovatelé s.r.o., vysoký, štíhlý, zrzavý, zelenooký černoch

 

Charles Mongomery

oživovatel ve firmě Oživovatelé s.r.o., postavou hráč ragby, manželka Caroline

– vypadá, jako by někde hrál rugby, měří něco přes metr osmdesát, ale vypadá vyšší, má takříkajíc ramena přes celá záda a nohy až na zem. Zdá se, že nemá pas. Je jako chodící hora. Mohutný. Naprosto hnědé oči mají tutéž barvu jako pleť. Úžasně tmavou. Dlaň má tak velkou, jako já obličej. Vypadá jako tvrďák…. Má schopnost se zamračit a lidi pak utíkají do krytu….obrovský černý týpek.

 

Peter Burke

– oživovatel, v tomto díle jen zmíněn

 

John Burke

– bratr Petera Burke, nejslavnější oživovatel a lovec upírů v New Orleans

– měřil téměř metr osmdesát, měl snědý obličej, černý knír. Tvář měl pohlednou téměř jako filmová hvězda. Téměř černé vlasy, krátce zastřižené a upravené s bílým pramenem vlasů přímo nad čelem. Široká ramena. Tmavé oči. Vysoký, tmavý, pohledný a neurčitě záporňácký. To bylo tou malou bradkou.

 

Mary

– denní sekretářka ve firmě Oživovatelé s.r.o.

 

Rosita Rodrigues

– manželka Manuela Rodriguese,velmi zbožná

– černé vlasy, zastřižené těsně pod ušima a lehce natrvalené, silné snědé ruce. …Rosita má těžké kosti, jak by řekla moje nevlastní matka… (je silná), dokonale kulatý obličej. Je o 30 cm vyšší než Manny.

 

Catherine Gillette

– kamarádka Anity, která se bude vdávat

 

Veronica Simsová, Ronnie

– kamarádka Anity, soukromý detektiv

– má přes metr sedmdesát, je světlovlasá, šedooká. Je o víc než deset čísel vyšší než já a většina z toho jsou nohy.

 

Kasey Markowitzová

osmiletá družička na svatbě kamarádky Anity Catherine Gillette

 

Elizabeth Markowitzová, Elsie

matka Kasey, kolegyně Catherine Gillette, právnička

– vysoká, štíhlá, černovlasá, má olivovou pleť

 

Clive Perry

– detektiv u MOST, jeden z nejzdvořilejších lidí, které Anita potkala

– úzká tmavá tvář, tmavé oči.

 

Merlioni

– detektiv u MOST, rád se s Anitou sází o cokoliv, např. kdo je větší drsňák

– je vysoký, ačkoliv ne tak jako Dolph. Má kudrnaté šedé vlasy, zastřižené a vyholené po stranách hlavy a nad ušima.

 

Brady

– policista, který byl první v bytě, když Anitu napadli zombie

 

Robertsová

– policistka, pomáhající při hledání zombie

 

Ki

– policista, pomáhající při hledání zombie

 

Antonio

vnuk Domingy Salvatarové, zároveň její bodyguard

– hlas měl hluboký a chmurný, tmavé opálené paže, tmavé oči……už mu chyběl jen blikající nápis „agresivní hovado“….

 

Enzo

bodyguard Domingy Salvatorové

– bylo mu asi tak mezi pětačtyřiceti a padesáti. V černých vlasech měl přesně nad čelem bílý pramen. Hlas měl hluboký s přízvukem.

 

Bruno

– bodyguard Harolda Gaynora, štíhlý černoch, výška metr osmdesát, sadista

– štíhlý černoch, přes metr osmdesát, o kolik přesně bylo těžké odhadnout. Nohy měl delší než jsem já celá vysoká. Hnědé oči. Váží tak o čtyřicet kilo víc než já a všechnu tu váhu tvoří svaly.

 

Tommy

– bodyguard Harolda Gaynora, výška metr osmdesát, blond vlasy, prázdné oči, sadista

– měřil skoro metr osmdesát, tričko přes svalnatou hruď příliš napnuté, úzký pas, vlasy měl výrazně blonďaté. Oči měl světlemodré prázdné, mrtvé jako oči panenky. Příliš velké svaly.

 

Vanda

– něco přes dvacet, na vozíčku, bývalá Graynorova přítelkyně

– drobná žena, na rukou měla sportovní rukavice a pod opálenou kůží na pažích se jí napínaly svaly. Kolem hezkého obličeje jí v jemných vlnách spadaly hnědé vlasy. Měla vkusné líčení. Hnědé oči.

 

Cicely

  současná přítelkyně Harolda Gaynora, ráda mučí lidi, nejlépe noži

– vyskoká, dlouhonohá, blonďatá, chrpově modré oči, dlouhé bledé nohy. Je hluchoněmá.

 

Pete

– pan „tlusťoch“, první najatý blboun Brunem k únosu Anity

 

Seymour

– pan „džínová bunda“, druhý najatý blboun Brunem k únosu Anity

 

Evans

– jasnovidec, jeho darem a zároveň prokletím je, že dokáže dotýkajíc se předmětů nebo lidí vidět minulost s nimi související, spolupracuje s firmou Oživovatelé s.r.o.

– pramínky žlutých vlasů mu spadaly na župan, tvář mu zčásti skrýval rozježený narezlý vous, bledý obličej, modré oči.

 

Marian Savillová

  hlavní vyšetřující lékařka v márnici

– drobná žena s krátkými černými vlasy zastřiženými těsně pod ušima, s olivovou pletí, hlubokýma hnědýma očima a jemnými vysokými lícními kostmi. Je napůl Francouzka a způli Řekyně a vypadá na to. Exotická. Silná kuřačka.

 

Fred

– strážný v márnici

 

Luther

– denní vedoucí a barman v baru U Mrtvého Davea, mohutný, ne vysoký, ale tlustý černoch

– mohutný, ne vysoký, ale tlustý. Ale je to pevný tuk, skoro jako svaly. Kůži má tak černou, až hází purpurové odlesky. Věčně s cigárem v puse. Má děsnou nadváhu a šedivé vlasy určují jeho věk nad padesát.

 

Ulbert

– vystupující jako komik s číslem „Úžasný Ulbert a jeho zombie mazlíček“ v klubu Rozesmátá mrtvola

 

Kim

– asijský kuchař v klubu Rozesmátá mrtvola

 

paní Cassidyová

  vedoucí obchodu se svatebními šaty

– je jí něco mezi čtyřiceti a padesáti, má vypracovanou postavu a zrzavé vlasy tak tmavé, že přecházejí do hněda.  Nosí je sčesané do uzlu ve stylu Grace Kellyové. Brýle s obroučkou ze zlatých drátků.

 

Flores

– babička Anity, vaudunská kněžka, mrtvá, v knize mnoho zmínek

 

Judith

– nevlastní matka Anity, v knize o ní jen zmínka

 

 

UPÍŘI

 

Hlavní postavy:

 

Jean-Claude

– nový pán města, výška metr šedesát, jizva ve tvaru kříže na hrudi, krásný erotický sen, černé vlnité vlasy, modré oči, smyslný hedvábný sexy hlas

– je vysoký, bledý, pohledný. Víc sexy než hedvábný medvídek. Vlasy dokonale černé, jemně se vlnící kolem obličeje. Oči tmavě modré, téměř do černa.

 

Nikolaos

– bývalá vládkyně města, malá sadistická mrcha, zde jen zmíněna

 

 

Vedlejší postavy:

 

Willie McCoy

– v tomto díle mrtvý ani ne jeden rok, nevysoký, hubený, černé vlasy sčesané z čela, příšerný styl oblékání

– je nevysoký, hubený, černé vlasy nosí sčesané z čela, hnědé oči, malé ruce. Poznávací značka : šíleně barevné obleky a kravaty.

 

Dave

– bývalý policista, upír ne starší než deset let, majitel baru U Mrtvého Davea

– vysoký, široký, krátké hnědé vlasy už mu začaly řídnout, když zemřel. Hnědé oči.

 

 

KOŽOMĚNCI

 

Irving Griswold

– vlkodlačí reportér z novin St. Louis Post-Dispatch

– je vysoký metr šedesát. … [Kdyby pro nic jiného, tak proto ho mám ráda … (to jsem si nemohla odpustit)]. Lysinu na hlavě mu lemují kudrnaté hnědé vlasy, jako okvětní lístky. Obličej má kulatý a tváře růžové. Vypadá jako plešatý andělíček.

 

 

OSTATNÍ

 

Sigmund

plyšový tučňák a spol.

 

Jenny

– Anitin pes z dětství, který umřel když jí bylo třináct let, v knize o něm jen zmínka

 

velké množství zombie

– např. Ernie (vystupující jako partner komika „Úžasný Ulbert“ v klubu Rozesmátá mrtvola), dvě zombie poslané zabít Anitu, masožravá zombie atd.