3. Cirkus prokletých

 

 

LIDÉ

 

Hlavní postavy

 

Anita

– kvůli černým vlasům vypadala moje bledá kůže mrtvolně. Nebo to možná bylo tím světlem. Vlasy mi trčely do všech směrů, hromada těžkých kudrlinek. To mě odnaučí chodit spát s mokrou hlavou. Ale jsem malá. Oči mám tak tmavě hnědé, že vypadají černé. Na vnitřní straně pravé paže už mám dlouhou úzkou jizvu od nože. Ale na pravé paži mám pořád míň jizev než na levé – pracovní úrazy. Popáleninu ve tvaru kříže mi udělali lidští služebníci jednoho upíra. Mysleli si, že je to vtipné. Široká jizva v ohybu lokte je od toho, jak mi jiný upír roztrhal paži na kusy. Čtrnáct stehů od dalšího lidského služebníka – a to je všechno jenom na rukou. Jeden upír mi vrazil do zad zlomený konec kůlu. A když už mi roztrhal paži, tak mi zároveň přerazil klíční kost.

… „Je tak hezká, tak křehká. Tak jemná, vzrušující, ale silná. Okouzlující, ale nebezpečná.“ … Jasmína o Anitě při prvním setkání

 

Larry - Lawrence Kirkland

– Nový přírůstek Oživovatelé Inc. Dokáže oživit dvě Zambie za noc. Měří metr šedesát což znamená, že je stejně vysoký jako Anita. krátké kudrnaté, jasně zrzavé vlasy jejichž barva přechází skoro do oranžova. Oči měkce modré jako jarní nebe. Mléčně světlá pleť. Spousta zlatých pih. Má dvacet let. Chce se stát popravčím upírů stejně jako Anita. Důvod? V jeho rodném městě Elbert, Wisconsin, zaútočila smečka upírů na místní obyvatelstvo. Zavraždila dvanáct místních. Lery, jak ho všichni oslovují, cítí povinnost stát se lovcem upírů, protože je  díky své nekromancii odolnější vůči upířímu vlivu.

– oživovatel, 20 let, malý, na muže opravdu malý. Krátké kudrnaté vlasy měl tak jasně zrzavé, až přecházely skoro do oranžova. Oči měl měkce modré jako jarní nebe. Měl mléčně světlou pleť, jako mívají někteří zrzci. Vzhled završovala spousta zlatavých pih. Vypadal jako přerostlá loutka hloupého Honzy. Myslím tím, že byl roztomilý. Nevěděla jsem jak to vyjádřit, ale ve tváři měl něco milého a veselého. Byl to obličej někoho, kdo se častěji směje, než pláče.

 

Dolph - Rudolf Storr

– detektiv seržant vedoucí nejméně oblíbeného policejního oddělení v St. Louis oddělení pro nadpřirozené trestné činy

– měří dva metry deset a je mohutný jako zápasník. Černé vlasy měl zastřižené těšně u hlavy, takže uši zůstaly odhalené po stranách tváře. Dokonalý policista od hlavy až k patě.

 

Edward

– nájemný vrah a Anitin dobrý kamarád. v tomto díle je najatý na vraždu upířího Vládce města.

– oči měl barvy jarního nebe, příjemná světle modrá, která ale stále ještě vypadá chladně. Tvář příjemná, neutrální pohled. Vlasy má světlé a krátce ostříhané.

 

Seržant Zebrowski

– pravá ruka Dolpha a kamarád Anity. V tomto díle se na místě činu objeví v pyžamu.

– neposlušné hnědé vlasy mu odstávaly ve třech oddělených chomáčích, jako by se zapomněl učesat.

 

Bert Vaughn

– Anitin chamtivý šéf

– měří přes metr osmdesát, má široká ramena a konstituci bývalého univerzitního ragbyového hráče. Trošku mu narůstá břicho od příliš vydatného jídla a nedostatku pohyb. Je opálený, šedooký a skoro bílé vlasy nosí na ježka. Barva je přirozená, ne daná stářím. Jeho ruce mají krátké prsty.

 

John Burke

– oživovatel pracujíci v Oživovatelé Inc. V tomto díle má u jednoho vedlejšáku zaskakovat za Anitu. Z počátku jednoduchý úkol se, ale změní v krvavý boj.

– je vysoký, štíhlý a snědý. Krátké vlasy má naprosto černé s širokým bílým pramenem nad čelem. Vždycky byl pohledný, ale teď, když si oholil vousy, vypadal méně jako hollywoodský záporník a víc jako vůdčí typ.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Jeremy Ruebens

– zakladatel nové organizace Lidé především

– je nevysoký, tmavý a nevrlý. Nikdy jsem ho neviděla, že by se buď nemračil, nebo nekřičel. Rysy měl stažené doprostřed obličeje, jako by je stiskla jakýsi obří ruka.

 

Karl Inger

– lidský služebník pana Olivera alias Zemětřase. Vydává se za člena organizace Lidé především. Úvodní postava, která prochází celou knihou.

– měřil něco přes metr osmdesát. Když stál, tyčil se nade mnou. Širokou tvář rámovaly husté, vlnité, krátce střižené vlasy. Měl pořádné široké kotlety, které srůstaly s jedním z nejhustějších knírů, jaké jsem kdy viděla. Všechno úhledně upravené – kromě nepoddajných vlasů. Hlas měl hluboký – příjemný, dunivý bas.

 

Marguerite

– Jasmínina lidská služebnice

– žena se světlými, téměř bílými vlasy. Modré oči.

 

paní Pringlová

– sousedka Anity, která má starost o její způsob života.

– vysoká, štíhlá, hubenější věkem, bílé vlasy sčesané do drdůlku v týle. Prameny má dokonale bílé. Neobtěžuje se s barvením vlasů nebo líčením. Má světlé oči. Je jí pětašedesát a je jí jedno, kdo o tom ví. Její pomořanský špic Custard vypadá jako kulička zlaté srsti s liščími oušky. Váží míň než většina koček, ale patří mezi ty malé psy, kteří mají přístup velkých psů.

 

Cal Rupert

– pojišťovák, čtyři roky ženatý. Manželka Denis Smythe Rupertová, člen Lidé proti upírům

– blonďák, modré nebo šedé oči, nepříliš vysoký, pevně stavěný, atraktivní.

 

Reba Bakerová

– mladá, světlovlasá.

 

Jimmy Dugan

– ostraha márnice

– muž měl bílé vlasy, silnou čelist, široký nos, řasy jako šedý lem proti bledým tvářím.

 

Alvin Thormund

– hypnotizér (pouze zmínka)

 

paní Doughalová

– čerstvá vdova, které Anita oživuje zesnulého manžela Andrewa, kvůli sepsání závěti, kterou manžel nestihl sepsat paživota.

 

strážníci zasahující v márnici

– mladý blonďák se světlýma očima, jeho parťák byl starší černoch. Druhým dvěma bylo mezi dvaceti a třiceti – jeden hubený vysoký s výrazným ohryzkem; druhý malý a bledý.

 

 

UPÍŘI

 

Hlavní postavy:

 

Jean-Claude

– černé vlasy byly tak dlouhé, aby se vlnily kolem krajky na vysokém límci. Hleděl na mě krásnýma očima barvy půlnoční modři a řasy je lemovaly jako černá krajka. Kůži měl bledou. Zahnědlá popálenina ve tvaru kříže se jasně vyjímala na bledé kůži jeho hrudníku. Rty měl jemné jako hedvábí, něžné jako plátek kopretiny a horké jako polední slunce. Jeho vlasy byly jemné jako vlasy dítěte, hedvábně hladké.

 

Pan Oliver

– Anita si vzpomněla, že jeho podobiznu viděla v učebnici dějepisu jako zástupce Homo Erectus. Je přes milion let starý a nepředstavitelně mocný. Dokáže vyvolat zemětřesení. Proto jeho přezdívka zemětřas. Jeho zvíře na zavolání je had.

– na muže byl malý, skoro bych řekla střízlík nebo trpaslík. Chtěla jsem říct trpaslík, ale neměl ani výraznou čelist, ani zakrslé paže. Neměřil víc než metr třicet. V obleku šitém na míru se rýsovala zcela vyvinutá postava. Téměř neměl bradu a jeho ustupující čelo přitahovalo pozornost k širokému nosu a výrazným nadočnicovým obloukům. Měl velmi jedinečný obličej. Oči byly dokonale hnědé. Černé vlasy měl bezchybně sestříhané v drahém, pečlivě vyfoukaném účesu. Hlas měl tichý, hluboký, znělý, jako káva se smetanou.

 

Malcolm

– Jde o vyšího upíra. Je hlavou nejrychleji se rozrůstající církve v současné Americe církve věčného života. V knize je o něm pouze zmínka. Nezastává žádnou důležitou pozici v tomto díle.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Jasmína

– vyšší upírka. Kamarádka Jean-Clauda. Chce se stát novým vládcem města.

– Je vysoká a štíhla. Jedná se o afroameričanku. Má dlouhé ebenové vlasy, které ji spadají až k pasu. Je stará přes pět set let.

 

Alejandro

– Vyšší upír, který slouží panu Oliverovy. Nejspíš pochází z období Májů. Chce, aby se Anita stala jeho lidskou služebnicí. Je odolný vůči stříbru. Lamini dokáží seslat (pouze) na muže iluzi

– plochá tvář, vysoké lícní kosti, úzké, téměř šikmé oči a dlouhé rovné vlasy. Kdyby byl ještě o něco etničtější, musel by být vytesaný z kamene, obklopený hady a aztéckými bohy. Hlas měl hluboký a tichý. Na muže je malý, vysoký asi jako já. Oči měl úplně černé. Měří metr šedesát.

 

Upíři z Alejandrovi skupiny

– upír – dítě – hnědé kudrnaté vlasy měl hedvábné, dětsky jemné. Velké hnědé oči, kulatá dětská tvář. Mezi dětskými rty bylo vidět drobné špičáky. Hlas měl pořád dětský, ale z očí mu sálalo nepatřičné vědění. Je mnohem starší než Jean–Claude.

– upírka žena 1 – dlouhé vlnité hnědé vlasy

– upírka žena 2 – dlouhé žlutobílé vlasy barvy nazlátlé kukuřice

– upír muž – upír by klidně mohl být její mužský dvojník (ke světlovlasé upírce).

 

Shahar

– zaklínačka hadů s obří kobrou Vedžo

– snědá žena, s hustými černými vlasy, které jí spadaly jako plášť až ke kotníkům. Štíhlé paže, drobné opálené ruce.

 

Willie McCoy

– Anitin kamarád, kterého znala ještě před proměnou v upíra

– má malé neklidné ruce a zálibu v křiklavých, jasně barevných oblecích a nehodících se kravatách. Je nevysoký, hubený, černé vlasy nosí sčesané z čela, hnědé oči, malé ruce.

 

 

KOŽOMĚNCI

 

Hlavní postavy:

 

Stephen

– vlkodlak a slouží Jean Claudovi.

– byl je o trochu vyšší než já, vlnité světlé vlasy mu padaly na ramena. Na sobě měl chrpově modrou košili s vyhrnutými rukávy, které odhalovaly svalnatá předloktí. Těsné džíny kopírovaly štíhlá stehna. Jasně modré oči se hodily ke košili. Usmál se a ukázal drobné bílé zuby. Na tom mladíčkovi něco bylo, něco dětsky přitažlivého. Navíc opravdu ulítávám na pěkných očích. Vážil tak o necelých deset kilo víc než já. Je drobounký.

 

Richard Zeeman

– středoškolský učitel. Vystudoval supernaturální biologii. Zájmy: potápění, jeskyňaření, pozorování ptáků, zahradničení a zabývá se astronomií. Je to vlkodlak. V tomto díle byl Jean Claudovi zapůjčen od smečky vlkodlaků. Celý díl tají, že je to vlkodlak Anita se to dozvídá až na konci knihy. Od prvopočátku se mu Anita líbí.

– byl asi o sedm centimetrů vyšší než Jean–Claude, měřil metr osmdesát pět. Je skoro moc vysoký na můj vkus. Paže, břicho i hrudník prozrazovaly, že chodí posilovat. Tak akorát, ne příliš. Buď byl dokonale opálený, nebo od přírody tmavé pleti. Vlasy mu spadaly ve vlnité záplavě na ramena. Oči měl hnědé a velmi lidské, dokonale hnědé, jako čokoláda. Břicho měl ploché, nad okrajem tepláků se rýsoval trojúhelník tmavých chlupů. Hrudník měl svalnatý, dokonale hladký, bez jediného chloupku. Obličej měl ostře řezaný, vysoké lícní kosti a pevné čelisti. Dolíčky ve tvářích zjemňovaly jeho tvář, takže vypadal na můj vkus poněkud příliš dokonalý. Má hezký úsměv a úžasný obličej. A má ty nejhebčí rty, které jsem kdy líbala.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Rashida

– je to vlkodlačka. Štíhlá černoška, která slouží Jean Claudovi.

– štíhlá žena, kůži barvy bílé kávy. Černé vlasy měla krátce zastřižené. Jako vlk je černočerná.

 

Irving Griswold

– vlkodlak a zároveň reportér. Spadá do okruhu Anitiných kamarádů.

– vypadal jako baculatý cherubín, měl jemné kudrnaté vlasy spadající přes uši a na hlavě velkou lysinu. Na malém kulatém nose mu seděly kulaté brýle s drátěnou obroučkou. Po proměně – šedohnědá hustá srst a světlehnědé vlčí oči.

  

 

DALŠÍ POSTAVY

 

Melanie

– lamie. Nejspíš poslední svého druhu. Lame jsou napůl lidé a napůl hadi. Jejich zvláštní schopností je seslání iluzí na člověka, ale funguje to pouze na muže. Mají vysunovací zuby jako hadi a dokážou člověka otrávit a usmrtit svým jeden. Po uštknutí, člověk začne krvácet ze všech tělních otvorů a zemře. Lamie jsou nesmrtelné. Tak proč je tahle poslední? Je to zvíře na zavolání pana Olivera.

– nehty na nohou měla namalované na jasně červenou stejně jako nehty u rukou. Přepásané šaty ladily s lakem na nehty. Nohy měla dlouhé a bledé, ale byla to bledost, která by se opálila, kdyby k tomu bylo dost sluníčka. Husté, dokonale černé vlasy jí spadaly až k pasu. Líčení měla bezchybné a rty šarlatové. Mezi rty jí probleskly tesáky, když se usmála…. znovu přejela jazykem zuby a ony se zatáhly zpátky do horního patra… jazyk který ji kmitl z úst, byl rozeklaný… zorničky se jí zúžily ve štěrbiny, duhovky přímo před mýma očima nabyly zlatavě žlutou barvu. Po částečné přeměně – ňadra měla vysoká a výrazná, s tmavými, téměř červenými bradavkami. Od pasu dolů byla slonovinově bílá se světle zlatými klikatými čarami. Dlouhé břišní šupiny měla bílé s černými skvrnkami. Vztyčila se na dlouhém pevném ocase a mezi rty jí směrem ke mně prokmitl rozeklaný jazyk.

 

Ronald

– vysoký černoch, měl úhledný knír. Oči měl žluté, se svislými zorničkami. V ústech se ukázaly tesáky.

 

Lamie muž 1

– vysoký štíhlý, černé vlasy, vepředu sestříhané nakrátko, vzadu dlouhé podle nejnovější módy.  Pří přeměně – zlaté oči se štěrbinami zorniček. Štíhlá horní polovina těla za sebou vlekla bezvládnou dolní část. Od pasu dolů měl průsvitnou kůži a hrubý hadovitý obrys.

 

Lamie muž 2

– menší, svalnatější blonďák. Mezi zuby se mu při výkřiku blýskly tesáky.

 

Andrew Doughal

– zombie

– byl bledý, měl husté šedé vlasy a světlé oči.