1. Provinilé slasti

 

 

LIDÉ

 

Hlavní postavy

 

Anita (24 let)

– vypravěčka a hlavní hrdinka příběhu, oživovatelka mrtvých, lovkyně upírů. Zatím bez chlapa, či chlapů. Jeden už si na ni ale brousí zuby.

– 49 kg, pleť je příliš světlá, téměř germánského typu oproti jinak latinskoamerickému typu, černo-hnědé oči, černé lokny těsně k ramenům. Mám jizvy na levé paži, jednu ve tvaru kříže. Od pasu nahoru jsem štíhlá, řeklo by se drobná, vysportovaná, celkem pohledná, naneštěstí mým nohám chybí něco přes deset čísel k tomu, aby byly ideálníma americkýma nohama. Nikdy nebudu mít štíhlá stehna ani nic podobného bez vystupujících svalů. V pase jsem dost štíhlá.

 

Edward

– Anitin …těžko říct, snad přítel, možná nepřítel. Kariéru začal jako nájemný vrah. Lidé se mu začali zdát jako příliš snadný cíl, a proto se přeorientoval na příšery. Nemá svědomí! Štíhlá, světlovlasá, modrooká „smrt“. Daruje Anitě upilovanou brokovnici. Ona ho na oplátku chvíli podezřívá z vražd upírů.

– nebyl to působivý muž, nebyl hrozivý (pokud jste ho neznali), měl zhruba metr sedmdesát, byl štíhlý, světlovlasý, modrooký, okouzlující. Měl pečlivě sestříhané vlasy.

 

Rudolf Storr – Dolph

– „úžasně mnohomluvný“seržant. Šéf MOST, kde je pravděpodobně za trest.

– vlasy krátce zastřižené nad ušima, metr osmdesát, vysoký, postavou připomínal zápasníka.

 

Ronnie - Veronika Simsová

– Anitina nej kámoška, soukromé očko. V tomto díle pomáhá Anitě s vyšetřováním vražd. Jejich vztah je, zdá se bez komplikací.

– měla necelý metr osmdesát, šedé oči.

 

Zerbrowski

– detektiv MOST. V tomto díle nemá moc prostoru. Pouze si střílí z Anity a nabízí se jí jako sexuální otrok.

 

Bert Vaughn

  Anitin šéf v Oživovatelé  s.r.o., který pro peníze udělá cokoliv. Obchodník, kapitalista, herec, darebák a tak trochu podvodník. Možná, že když ho říznete, bude krvácet čerstvě vytištěné bankovky.

– měřil přes metr devadesát, měl široká ramena a postavu vysokoškolského sportovce, která ale v okolí pasu nebyla, co dřív. Bílé (platinově světlé) vlasy střižené hodně nakrátko, námořnické opálení ostře kontrastovalo se světlýma očima a vlasy. Špinavě šedé oči. Hranatá tvář, velké ruce s krátkými prsty.

 

Catherine

– právnička, dobrá kamarádka Anity, dlouhé měděné vlasy. Její rozlučka se svobodou nedopadne úplně nejlépe.

– dlouhé měděné vlasy.

 

Monica Vespucciová

– právnička, kolegyně Catherine, krátké vlasy, bezchybný make-up. Má za úkol, jako častá návštěvnice Provinilých slastí, přilákat Anitu.

– opálená pleť (dle odstínu zřejmě ze solária), krátké, perfektně střižené vlasy.

 

Phillip

– Přítel Anity, malý vystrašený kluk v těle striptéra. Pracuje v Provinilých slastech. Je závislý na upířím kousnutí, ale snaží se to ovládat. Pomáhá Anitě s vyšetřováním. I přes její nedůvěru si ji snad i zamiloval.

– žádný svalovec, ale pevně stavěný. Husté hnědé vlasy mu sahaly po ramena. Hladká hruď s jizvami, vnitřní stranu lokte na obou pažích brázdily také jizvy. Jeho krk vypadal jako ruka feťáka. Úžasně ploché svalnaté břicho, hnědé oči, plné hebké rty.

 

 

Vedlejší postavy

 

Mary

– denní recepční Oživovatelé s.r.o.

– přes padesát, vlasy má krátké a ve větru se ani nepohnou (k tomu stačí karton spreje na vlasy).

 

Craig

  noční recepční Oživovatelé s.r.o.

 

Jamison

– kolega oživovatel

– jeho kůže měla barvu tmavého medu, oči světle zelené, tvář rámovaly dlouhé husté kudrny. Vlasy měl téměř zlato-hnědé. Jamison byl první zelenooký nazrzlý černoch, kterého jsem kdy viděla. Byl štíhlý, za což nevděčil cvičení, ale dobrým genům.

 

Charles

  kolega oživovatel

 

Luther

– barman u Mrtvého Davea, je skvěle informován i dění v distriktu

– je mohutný, ne je tlustý, ale je tvrdě tlustý, pevný jako kámen, skoro jako by měl svaly. Kloubovité ruce má větší než můj obličej. Silné rty s věčnou cigaretou. Je velice tmavý černoch, téměř purpurově černý jako mahagon. Oči má v barvě mléčné čokolády, ale žlutě lemované, šedé pramínky ve vlasech ukazují, že je mu přes padesát. Kulatá tvář.

 

Manny

– oživovatel a učitel Anity, je tradicionalista co se zabíjení upítů týká (česnek a kůl). V knize je o něm jen zmínka. Manželka Rosita

 

Clive Perry

– detektiv MOST

– vysoký štíhlý černoch.

 

Rebeca Milesová

– milenka upírů, mezi které patřil i jeden ze zavražděných

– byla hubená, těžké tmavé rovné vlasy jí padaly na ramena, kůži na tvářích napínaly vysoké lícní kosti. Jemná, to ji vystihovalo. Křehká. Drobné tmavé oči. Drobné, vychrtlé ruce.

 

Burchard

– lidský služebník Nikolaos

– vysoký, holohlavý, hezká úzká tvář s výraznýma tmavýma očima, byl pohledný, ale působil jako někdo, komu je to jedno.

 

paní Pringlová

– Anitina sousedka

– je jí přes šedesát, je vysoká metr osmdesát, stářím až příliš vyhublá. Bledě modré oči se dívají pronikavě a zvědavě zpoza brýlí se stříbrnou obroučkou. Jemné kostnaté ruce. Její pes Custard je pomořanský trpasličí špic. Vypadá jako zlaté chmýří z pampelišky s kočičími tlapkami. Má krátké nožky.

 

Beverly

asiatka, jejíž rodina se stala obětí upíří smečky. Anita a Beverly si navzájem zachránily život. Je členkou LPU – Organizace Lidé proti upírům.

– křehce vyhlížející žena s lesklými černými vlasy pečlivě sčesanými dozadu, šikmé oči.

 

Winter

– bodyguard u Nikolaos

– platinově světlé vlasy vystříhané na ježka. Svaly na krku se mu vzdouvaly, bicepsy měly větší obvod než můj pas. Pravda, jsem v pase dost štíhlá, ale jeho paže byly stejně, hmm, působivé. Měl přinejmenším metr devadesát a nebylo na něm tuku, ani co by namastilo pánvičku. Oči měl průzračně jasné jako lednové nebe, byla to vzdálená, mrazivá modř. Taky to byl první neopálený kulturista, kterého jsem kdy viděla. Masivní stehna.

 

Rochelle

– účastnice večírku zrůd

– vysoká černoška, její bujné poprsí vypadalo, že co nevidět vypadne z černé vyztužené podprsenky. Tmavá kůže. Na zápěstí a na krku měla narůžovělé jizvy.

 

Madge

– hostitel na večírku zrůd

– velké hnědé oči, bledá kůže.

 

Harvey

– hostitel na večírku zrůd

– krátké tupé prsty, chlupy na jeho hrudníku byly černé, hrubé a husté.

 

Crystal

– účastnice večírku zrůd

– kolem padesáti nebo hodně přes čtyřicet, buclatou tvář rámovaly velmi blonďaté vlasy. Na první pohled bylo vidět, že je zazobaná. Baculaté ručky přímo zářily prsteny s pravými drahokamy. Měla nadváhu a nemohla to skrýt.

 

Darlen

– účastnice večírku zrůd

– krátké kaštanové vlasy a přílišné nalíčení, oči měla tmavé.

 

Judith

– nevlastní matka Anity

 

Josh

– nevlastní bratr Anity

 

Raymond Fields

– odborník na upíří kulty.

 

 

UPÍŘI

 

Důležití

 

Jean-Claude

– ten, co si brousí zuby .Vyšší upír, majitel Provinilých slastí. Nevidí se s Anitou poprvé. Vlastní zatraceně uklidňující hlas a smích otírající se o kůži jako dotek kožešiny. Stále ještě používá častěji oslovení „Anito“ namísto „Ma petite“. Většinu knihy se někde fláká a vstupuje Anitě jen do snů. Ale ještě si ho více než užijeme. Na konci knihy se z něho stane…zasvěcení ví své.

– jemně zvlněné černé vlasy, propletné s krajkami starobylé košile, hladká bledá tvář, bledé ruce s dlouhými prsty, hubená hruď s jizvou ve tvaru kříže. Zmáčené vlasy mu uschly do neposlušných vlnek kolem obličeje. Oči má temně modré, jako půlnoční obloha.

 

Nikolaos

– vládkyně města. Něco přes tisíc let stará malá coura, co vypadá na 12-13 let. Lidský služebník Burchard, zvíře na zavolání krysa. Chce po Anitě, aby vyšetřovala vraždy upírů. Dál by se o ní dalo říct : mrňavá a sebestředná mrcha, co si připadá neporazitelná.

– mohla umřít tak ve dvanácti, třinácti letech. Pod dlouhými tenoučkými šaty se rýsovala nedospělá prsa, … s naprostou bělostí kůže, vypadala téměř průsvitná, vlasy měla plavé, skoro bílé, oči měla modré skoro šedé nebo obojí, tvář skoro lidskou, kulatou. Výškou mi sahala sotva po ramena, tak byla malá.

 

Willie McCoy

– Anitin kamarád, co je mrtvý chvíli. Byl blbec už za živa a smrt na tom nic nezměnila. Krátké černé vlasy sčesané dozadu. Typ, co prodává informace a dělá poslíčka. Willie byl vždycky slizoun – nyní nemrtvý slizoun.

– krátké černé vlasy sčesané dozadu, aby nestínily trojúhelníkový obličej, hnědé oči.  Vždycky mi připomínal herce vedlejších rolí v gangstere, takový ten typ, co prodává informace, poslíčka a je postradatelný, byl vždycky slizoun. Téměř stejně vysoký jako já. Nosí divné barevné kabáty a má malé ruce.

 

 

Valentine

– upír, který udělal Anitě hodně jizev, poznávací znamení „zlatá maska“ na obličeji a pod ní popáleniny od svěcené vody a tety Anity. Parchant, co má rád malé chlapce. Naštěstí si pochutná na dusičnanu stříbrném a navíc už ho nejspíš nikdy nebude moct bolet hlava.

– vysoký, štíhlý. Zlatá maska zakrývala všechno kromě úst a brady, zpod masy se na mne upíraly tmavé oči. Krátké světle hnědé vlasy. Sundal masku – levou tvář měl zjizvenou, jakoby roztavenou nebo zkorodovanou, jen jeho hnědé oko bylo celé a živé, pohyblivé uprostřed kruhu růžovobílé zjizvené tkáně.

 

Aubrey

– poskok Nikolaos, pokusí se udělat z Anity svačinu přímo na pódiu  Provinilých slastí. Kvůli němu se Jean-Claude podělí s Anitou o životní sílu (první znamení).

– měl zlaté jemné vlasy, slonovinovou pleť, oči jako hluboké tůně. Nikdo není tak dokonale krásný. Oči měl tmavé, hnědé, bezedné, dokonale hluboké.

 

Malcolm

– vyšší upír, vysoký, bolestně hubený se záživě žlutými vlasy. Hlava Církve věčného života. Chvíli je podezřelý v případu vražd.

– byl vysoký a téměř bolestně hubený, s velkýma kostnatýma rukama, které by měly patřit mnohem svalnatějšímu muži. Jeho krátké kudrnaté vlasy měly křiklavě žlutou brvu jako peří stehlíka. Takhle vypadají blonďaté vlasy po necelých třech stech letech v temnotě. Modravé oči, tvář měl kostnatou.

 

 

Vedlejší postavy

 

Theresa

– mrcha a poskok Nikolaos

– měla dlouhé rovné černé vlasy až na ramena, černé oči.

 

Buzz

– mrcha a poskok Nikolaos

– černé vlasy, vojenský sestřih, nevelké světlé oči, široká ramena, div neprotrhla těsnou černou košili.

 

Robert

– provozní Provinilých slastí

– byl vysoký, měl výrazné lícní kosti. Dokonalý jako manekýn. Vypadal příliš mužně na to, aby  byl krásný. Hladký klenutý hrudník, dlouhé blonďaté vlasy, pohledná tvář, výrazná čelist.

 

 

KOŽOMĚNCI

 

Rafael

– krysí král. Je zvířetem na zavolání pro vládkyni města, což se mu ale vůbec nelíbí.

– byl vysoký, přinejmenším metr osmdesát, měl snědou kůži, husté krátké černé vlasy. Hnědé, podezíravé oči. Tvář měl úzkou, arogantní, rty skoro příliš jemné na povýšený výraz, který nasadil. Byl pohledný, tmavý, evidentně Mexikán. Jizva ve tvaru hrubé čtyřrohé koruny se na jeho předloktí vyjímala i v lidské podobě. Štíhlý černý krysák ve své zvířecí podobě.

 

Louie

– krysodlak, doprovází svého krále

– čistě hnědé oči, tak tmavé, až se zdály černé. Tvář měl ostře řezanou, tělo štíhlé, nevysoké, na pažích se mu napínaly svaly.

 

Lillian

– krysodlačí doktorka

 

Irving Griswold

– vlkodlak, reportér Veřejného zpravodajství St.Louis

 

 

OSTATNÍ

 

Zachariáš

– Není tak úplně člověk, ale myslíme si to o něm více jak půlku knihy. Oživovatel pracující pro Nikolaos. Má svoje malé tajemství.

– měl pískové vlasy zastřižené na krátko, tvář zvláštní, ne pohledná, ne ošklivá. Tvář, jakou si člověk zapamatuje. Obličej, který by se mohl zdát hezký, kdybyste se na něj dívali dost dlouho. Oči měl světle zelené, zelené jako sklo, vystouplé lícní kosti, tenké rty. Hubený a bledý.

 

ghúlové

– Nemrtví, co nikdo přesně neví, odkud se berou. Je mnoho teorií. Nehnijí, jsou zbabělí a mají intelekt chytrého zvířete.

 

Sigmund

– Special Guest Star

– plyšová slabost. Někdo kouří, někdo sbírá plyšáky.