5. Krvavé koleno

 

 

LIDÉ

 

Hlavní postavy:

 

Anita

– měřím metr šedesát, bledá pleť, černé vlasy a tmavě hnědé oči.  Na pravé ruce je celkem úhledná jizva po noži, nic dramatického. Ale levé předloktí vypadá hodně ošklivě. Je to jen něco málo přes měsíc od chvíle, kdy mi ho rozpáral lykantropí leopard. Hodný doktor mi to zase sešil k sobě, ale se stopami drápů se toho o moc víc dělat nedá. Spálenina ve tvaru kříže, kterou mi způsobil vynalézavý upíří sluha, teď byla kvůli drápancům trochu zkroucená. Vrstva zjizvené tkáně v ohbí lokte, kde mi upír prokousl sval a zakousl se do kosti, byla lemovaná bílými jizvami. Moje vlasy byly vždy tak nějak nepodajné.

 

Larry Kirkland

– nováček u Oživovatelů

– je o 4 roky mladší než já. Jeho krátké vlasy mají barvu vyděšené mrkve. Je asi stejně vysoký jako já, pihovatý a má světle modré oči. Vypadá jako přerostlý chlapeček. Na obličeji měl pihy

 

 

Vedlejší postavy:

 

Bert

– šéf Oživovatelů

– oči má šedé barvy jako špinavé okenní tabulky. Jeho světloučké blond vlasy byly čerstvě zastřižené. Ježka měl tak kraťoučkého, že mu byla vidět lebka.

 

Raymond Stirling

– jeho opálení mělo dokonalost wellness klubu. Má asi ty nejsvětlejší šedé oči, jaké jsem kdy viděla. Duhovky byly jen o pár odstínů tmavší než bělmo jeho očí.

 

Lionel Bayard

– právník

– malý upravený mužík s nepatrným blond knírkem, který vypadal, že na tváři nikdy hustší porost neměl. Jeho trojúhelníková spodní čelist byla stejně hladká jako moje vlastní. Má hnědé oči a na nose zlatě orámované brýle.

 

Slečna Harrisonová

– sekretářka Stirlinga

– kaštanové vlasy, silný make-up, věčně v kostýmku a podpatcích.

 

Beau

– předák stavby p. Stirlinga

– muž vypadal jako skutečný předák. Byl oblečený v džínsech a pracovní košili s rukávy vyhrnutými nad svalnatá předloktí. Nebyly to svaly ze squashe nebo tenisu, ale prostě od těžké práce

 

Rudolf Storr = Dolph

– seržant a velitel MOST

 

Seržantka Freemontová

– metr sedmdesát. Vlasy měla rovné, černé a zastřižené rovnou pod bradou. Konce se jí dole trochu kroutily a lemovaly obličej. Hluboké vrásky smíchu naznačovaly, že je jí přes čtyřicet. Hnědé oči, oči poldy.

 

David St. John

– šerif

– měřil asi metr šedesát pět, byl štíhlý, ale ne hubený, jako maratonový běžec. Jeho vlasy měly světle hnědší odstín Larryho červené. Dříve než jeho oči vás zaujaly jeho brýle, ale i oči stály za povšimnutí. Byly dokonale světle zelené jako kočičí. Kromě očí to byla docela normální tvář, ale jedna z těch, co vás nikdy neomtzí.

 

Zack Coltrain

– zástupce šerifa

– byl vysoký, měl široká ramena a tmavé vlasy.

 

Wallace

– měl postavu jako hráč amerického fotbalu a dlouhé nohy. Byl skoro o hlavu větší než já a navíc o padesát kilo těžší. Pod čelistí měl jizvu.

 

Důstojník Granger

– nebyl tak vysoký jako Wallace a přes opasek mu začínalo vylézat břicho. Hlas měl sytý a neurčitě výhružný.

 

Beth St. Johnová

– manželka šerifa

– byla asi sejně veliká jako já a tmavé vlasy měla buď zvlněné od přírody, nebo měla opravdu dobrou trvalou. Ale slušelo jí to víc než mě, vlasy jí moc pěkně lemovaly tvář. Vypadala tak na sedmnáct, ale já se nenechala ošálit. Světlo jí přidalo pět let, ale šťastných pět let.

 

Jeffrey Quinlan

– byl rozložitý, ne tlustý, ale hranatý jako fotbalový obránce. Měl krátké černé vlasy, které mu na skráních hezky šedivěly. Pleť měl červenou, ne opálenou, ale stejně sytě zbarvenou. Tmavé oči.

 

Sally Quinlanová

– husté černé vlasy měla upravené nějakým komplikovaným způsobem, takže vypadaly tuhé na dotek.

 

Jeff Quinlan

– byl asi tak vysoký jako já a štíhlý jako proutek. Vypadal mladší, než skutečně byl. Pleť na tváři měl tak jemnou a dokonalou, že bylo jasné, že nikdy neměl uhry. Bylo mu asi 15 až 16, ale vypadal klidně na 12. Vlasy měl dokonale černé, ale jemné jako miminko.

 

Agent Bradford

– malý běloch

 

Agent Elwood

– vysoký černoch

 

Lisa

– měla divné, až moc světlé blond vlasy sotva k ramenům. Oči měla veliké a modré.

 

Tmavovláska

– byla malá, trošku podsaditá, ale ne tlustá. Vlasy měla neurčitě hnědé a malé hnědé oči jí rámovaly brýle. Obličej měla posetý pihami

 

Earl

– návstěvník baru Krvavé koleno, dřevorubec

– byl veliký, sestavený ze zaoblených kvádrů jako krotší verze monstra Borise Karloffa. Nebyl to kluk na obálku časopisu.

 

 

UPÍŘI

 

Hlavní postavy:

 

Jean-Claude

– černé dlouhé vlasy, modré, temně modré oči.

 

Serephina

– vlasy měla šedivé s bílými místy, tvář měla vrásčitou. Byla slabě nalíčená, ale ne dost, aby to skrylo fakt, že je stará. Oči měla světlé, velice světlé mezi šedou nebo možná světle modrou. Měla vysokou hubenou postavu.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Xavier

– stvoření před nimi jako upír moc nevypadalo. Vypadalo jako kostra. Jako maso a kůže napjatá na kostěném rámu. Bylo neuvěřitelně hubené a vysoké. Jeho tvář nevyla lidská ani zvířecí, ale protáhlá a vychrtlá s tesáky a nevidomýma, blýskavýma očima. Pak se scvrkla, kůže zakryla holé maso a bílé kosti.  Najednou jsem hleděla do tváře, která by se dala považovat skoro za lidskou. Dlouhé bílé vlasy lemovaly obličej s jemnými rysy.

 

Janos

– byl až nemožně vysoký a hubený a vypadal jako umrlec. Jeho pleť měla barvu starého pergamenu a lnula ke kostem jeho hlavy jako tenký film. Oči měl hluboko zapadlé v důlcích a měly mrtvolně modrý odstín jako rybí. Jeho slaboučké ruce byly dlouhé a kostnaté s neuvěřitelně dlouhatánskými prsty. Nakrátko ostříhané bílé vlasy.

 

Kissa

– vysoká, vyšší než JC. Její vlasy měly barvu kávy s dvojitou smetanou. V dlouhých copech jí padaly k pasu. Tvář s vysokými lícními kostmi. I nenalíčená byla krásná.

 

Bettina a Pallas

– obě přes metr osmdesát, oblečené v černé kůži. Jedna blond vlasy spletené do copu, druhá černé a rámovaly jí obličej. Holé paže měly svalnaté. Vypadaly jako osobní strážkyně.

 

Ivy

– byla jen o pár centimetrů vyšší než já. Měla hnědé vlasy ostříhané tak nakrátko, že si je po stranách hlavy holila. V ušních lalůčcích se jí třpytily stříbrné cvočky. Z levého ucha jí visela dlouhé náušnice. Hnědé oči.

 

Bruce

– byl malý, štíhlý a s tváří příliš mladou, než aby byl hezký. Byl spíše roztomilý. Muselo mu být víc než osmnáct, ale přesto vypadal křehce a nehotově.

 

Ellie Quinlanová

– černé kudrnaté vlasy, dlouhé štíhlé nohy

 

 

KOŽOMĚNCI

 

Richard Zeeman

– alfa vlkodlak

– stál za hřích. Husté hnědé vlasy, výrazné lícní kosti a silná čelist s dolíčkem, který jeho obličej zjemňuje. Jeho oči mají odstín kvalitní čokoláda a po jeho hustých řasách by toužila spousta žen i mužů. Opálená kůže. Svalnatý. Úžasný úsměv, klidně by mohl dělat reklamu na zubní pastu.

 

Jason

– vlkodlak

– nemůže mu být víc než dvacet, je stejně vysoký jako já. Rovné blond vlasy mu nesahají ani k límci. V očích měl nevinnou modř jarní oblohy. Má obličej moudrého anděla.

 

 

OSTATNÍ

 

Magnus Bouvier

– elf, spolumajitel baru „Krvavé koleno“

– když jsem ho spatřila, napadlo mě, ta má ale nádherné vlasy. Spadaly mu až k pasu jako hustý, kaštanově zbarvený proud. Modrozelené oči podobné mořské hlubině. Měl tmavou pleť a byl spíš sympatický než hezký a androgynií jako kočka. Byl ohromně exotický. Měl ruce s dlouhými prsty.

 

Dorcas = Doriie

– elfka, sestra Magnuse

– měla po pás dlouhé husté kaštanové vlasy. Její tvář bez chloupků a make-upu byla trojúhelníková a exotická, jakoby kočičí. Její oči měly odstín zelené mořské vody jako Magnusovi.

 

Krvavé koleno

– jeho ruka byla dost velká, aby mi zakryla hlavu. Nehty měl dlouhé a špinavé jako drápy. Na velikých hranatých ramenou visely roztrhané šaty. Tvor měřil aspoň dva a půl metru. Na ohromné, mimořádně veliké hlavě neměl kůži. Maso bylo syrové jako otevřená rána. Pusu měl plnou polámaných žlutých zubů.