Merry Gentry

 

 

„Jmenuji se Meredith Gentryová, ale to samozřejmě není mé pravé jméno. Neodvážím se jej po setmění vyslovit ani šeptem. Bojím se, že by to tiché slovo odnesl noční vítr až k citlivým uším mé tety, královny vzduchu a temnoty. Chce mě vidět mrtvou a já ani nevím proč.“

 

 

Prezident Thomas Jefferson povolil fae, aby se usadili na území Spojených států amerických, ovšem pod podmínkou, že už se nikdy nenechají uctívat jako bohové. Po mnoha stoletích konfliktů se z Evropy vypovězené bytosti rozhodly Říši kouzel znovu vytvořit v Cahokii v Illinois. Mnoho  z nich se rozptýlilo mezi obyčejné lidi, uzavřelo mezirasové svazky a našlo si normální práci.

 

Několik nadpřirozených bytostí pracuje v detektivní kanceláři Jeremyho Greye v  Los Angeles. Mezi nimi i Merry Gentryová se sidhskou krví ve svém rodokmenu. Ve skutečnosti ale kouzly maskovaná Merry patří k Temnému královskému dvoru a všichni ji tam znají jako princeznu Meredith NicEssus, členku dvora nezvěstnou pro celý svět, velkou záhadu pro média už po několik let.

 

Merry dokázala přežít prvních třicet let svého života a nehodlá to měnit. Dvorské intriky způsobily neobjasněnou smrt jejího otce, prince Essuse, mladšího bratra vládkyně Temného dvora. Jí nezbylo než se ztratit mezi lidmi, ale během náročného detektivního pátrání je její inkognito prozrazeno a její teta ji chce zpět u dvora. Tomu chtějí její nepřátelé ze všech sil zabránit.

 

Merry netuší komu věřit, aby splnila požadavky své tety, královny Vzduchu a Temnoty.  Může důvěřovat svému ex-snoubenci Griffinovi, veliteli královniny stráže Doylovi, králi běsů Sholtovi nebo někomu úplně jinému? Koho si může pustit úplně nejblíž, aby tím nepodepsala rozsudek smrti sobě nebo jemu? Meredith, princezna z Říše kouzel, má pouze dvě možnosti. Získat korunu Temného dvora nebo zemřít, protože trůn je pouze jeden.

 

Úvod sepsala Kometa