6. Smrtící tanec

 

 

LIDÉ

 

Hlavní postavy:

 

Anita Blake

– člověk, hlavní vypravěč, popravčí upírů, nekromant, malá, štíhlá, černé kudrnaté vlasy, černé oči,  ma petit Jean-Clauda, oblíbené zbraně: Firestar 9mm, Browning, zápěstní pouzdra na dva nože s vysokým obsahem stříbra, páteřní mečík, Derringer – brokovnice s upilovanou hlavní, dvě v plné délce, brokovnice pump-action, mini Uzi, zatím bez chlapa, ale v tomto díle je udělán první závazný krok 

– vlasy jsou na mě asi to nejhezčí, jsou černé a kudrnaté od přírody. Mé oči jsou tmavé, skoro černé a pleť bledá. Mé ruce jsou dost malé. Mám jizvy na rukou, kdysi mi jeden upír potrhal ruku a ten samý upír mi překousl klíční kost.

 

Edward  aka Ted Forrester

– přítel Anity, nájemní vrah, krycí jméno Ted Forrester – nájemní lovec s papíry, specializace na upíry, lykantropy, nebo cokoliv co není tak úplně člověk, bez svědomí, vysoký, modrooký, krátké blond vlasy, chodící smrt

– měří sto šedesát pět centimetrů, blond vlasy má ostříhané těsně u hlavy na kratičkého ježka, je modrookým ztělesněním bílého anglosaského protestanta (vyšších vrstev), oči má neutrální a neproniknutelné, jako by patřily upírovi a v určitém ohledu jsou stejně mrtvé.

 

Rudolph Storr, Dolph

– „mnohomluvný“ detektiv seržant, výška dva metry, postava zápasníka, četné vlasy, šéf MOST, kde  je asi za trest

 má dva metry a postavu jako profesionální zápasník.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Zebrowski

– pravá ruka Dolpha, detektiv MOST, brýlatý smíšek utahující si z Anity

– jeho vlasy jsou obvykle kudrnaté a rozcuchané a jejich černá barva se pomalu mění v šedou. Stříhá si je nakrátko, aby je udržel upravené. Hnědý oblek vypadal, jako by v něm spal.

 

Tammy Reynoldsová

– první detektiv u MOST s nadpřirozenými vlastnostmi (čarodějnice), věk něco přes dvacet, velmi ambiciozní

– byla vysoká, štíhlá a měla něco málo přes dvacet. Měla světlou pleť.

 

Dominic Dumare

– lidský služebník Sabina, nekromant

– byl vysoký, hubený, ale ne slabý. Ruce měl veliké a silné, dost na to, aby se mu do dlaně vešel celý můj obličej. Výrazné rysy jeho obličeje lemovaly vousy a řídký knír.

 

Veronica Simsová, Ronnie

– soukromé očko, kamarádka Anity

 

Catherina Maison-Gillette

– vdaná kamarádka Anity, právnička, manžel Bob

– kolem obličeje se jí vlnily husté kudrnaté vlasy barvy mědi. Byla jedinou osobou, kterou jsem znala, s vlasy kudrnatějšími, než mám já, ale jejich barva byla atraktivnější. Decentní líčení skrylo pihy a dalo vyniknout čisté bledé pleti a šedozeleným očím.

 

Bob Maison

– právník, manžel Catherine

– má asi o patnáct kilo víc, než by měl mít, plešatí a má malé kulaté brejličky a celkem nevýraznou tvář.

 

Monica Vespucciová

– kamarádka Catherine, právnička ve stejné firmě, manželka upíra Roberta

– opálení ze solária už trochu vybledlo, ale make-up měla stále dokonalý a krátké kaštanové vlasy pěkně učesané. Byla v dost pokročilém stádiu těhotenství.

 

paní Pringlová

– Edith, sousedka Anity, má přes šedesát pět let, má psa Custarda

– vysoká, stářím až nepříjemně vyzáblá. Sněhobílé vlasy měla v týle upravené do drdolu. Měla modré vševědoucí oči. Custard, její pomořanský špic vypadal jako zlatavá pudřenka na kočičích nožičkách.

 

Craig

– noční recepční v Anitině firmě Oživovatelé s.r.o.

 

Branswell

– detektiv

– bylo mu asi pětatřicet, měl černé vlasy, tmavou pleť a oči stejně černé jako vlasy. Vypadal středozemsky, jako by se právě vylodil z lodi s olivami.

 

James Ducan

– Jimmy Brokovnice, místní ranař – zde už jen jako mrtvola

 

Gross

– první policista, který se objevil v druhém díle (byt Anity po útoku zombie) – v této knize o něm jen zmínka

 

Brady

– druhý policista, který se objevil v druhém díle (byt Anity po útoku zombie) – v této knize o něm jen zmínka

 

Karen

– nedobrovolný dobrovolník na zahajovací akci při otevření Danse Macabre

– měla dlouhé hnědé vlasy rozdělené uprostřed pěšinkou a byla vyšší než já.

 

Greeley

– detektiv z oddělení vražd

– měl skoro sto osmdesát centimetrů a tak široká ramena, že vypadal jako veliký čtverec. Většina černochů ve skutečnosti není černá, ale Greeley k tomu měl blízko. Obličej měl tak tmavý, že světlá místa byla temně fialová. Jeho krátce ostříhané šedivějící vlasy vypadaly jako vlna. Oči měl neutrální a diskrétní. Byly to oči poldy.

 

Rizzo

– policista

– měl šedé vlasy a oči stejně chladné a prázdné jako Edward.

 

Anabelle Smithová

– najatý vrah

– byla asi stejně vysoká jako Cassandra a já, drobné postavy, a až k pasu jí padaly krásné, rovné nazrzlé vlasy.

 

Harley

– přítel Edwarda, Edwardova záloha, oči s nejprázdnějším výrazem 

– nevypadal impozantně. Byl štíhlý a jenom o několik centimetrů vyšší než Edward. Měl kudrnaté, nahnědlé vlasy, které mu v kruhu uprostřed hlavy začínaly řídnout. Při chůzi se hrbil. Měl světlounce šedozelené oči s ohnivě zrzavými řasami, přes které oči skoro nebyly vidět. Pohled v nich byl ten nejprázdnější, jaký jsem u nějakého člověka viděla. Bylo to, jako by se na mě díval, ale vůbec mě neviděl. Ale ne jako by byl slepý.

 

Henry Mulligan

– doktor, který se pokoušel najít lék na upírství – v knize je o něm jen zmínka

 

John Burke

– spolupracovník Anity ve společnosti Oživovatelé s.r.o., kněz vaudun – v knize je o něm jen zmínka

 

Julianna

– lidská služebnice Ashera – mrtvá, jen na obraze, v knize je o ní jen zmínka

 

Magnus Bouvier

– lidský služebník upírky Seraphine, zmíněn

 

Frank

– režisér Raininých porno filmů

 

Ernie

– služeník Jean-Clauda

– vysoký a svalnatý, vlasy měl na stranách hlavy vyholené a vzadu sepnuté do dlouhého ohonu.

 

 

UPÍŘI

 

Hlavní postavy:

 

Jean-Claude

– upír, vládce města, černé vlnité vlasy, modré oči, zvíře na zavolání – vlci, zbraně: největší zbraň je on sám, smyslný hedvábný sexy hlas, celý působí jako reklama na erotické sny, když se poprvé setkal s Anitou tvrdil, že je mu dvěstědeset let, teď to vypadá na víc než čtyři sta let

– jeho obličej byl krásný a bezchybný. Je jedním z mužů, kteří jsou spíše krásní než hezcí, ale jeho tvář byla mužná; i s dlouhými vlasy byste si ho se ženou nespletli. Vlastně bylo na Jean-Claudeovi něco velice mužného nehledě na to, kolik krajek nosí.  Má černé dlouhé vlasy, oči barvy půlnoční modři a pleť mléčně dokonalou. Je vysoký a štíhlý, i když ne tak vysoký jako Richard. Na hrudi vystupovala vypálená jizva ve tvaru kříže. Na zádech měl jizvy po bičování. Každičký sval a každá křivka jeho těla byly bělostné a dokonalé.

 

Damian

– vykoupen Jean-Claudem od bývalé paní, věkem starší pět set let, není vyšší upír, ale je mocný

– vysoký a štíhlý, jeho kůže měla barvu čistých sněhobílých povlaků, vlasy mu padaly skoro na ramena a byly čistě rudé, takže měly skoro barvu krve. Ten odstín hluboce kontrastoval s jeho bledostí. Měl hubenou hruď. Oči byly zelené, jako kočičí oči, zelené jako smaragdy.

 

Sabin

– několik set let starý rozpadající se upír, kdysi krásný zlatovlasý a modrooký

– plášť s kapucí ho zakrýval od hlavy až k patě. Vlasy měl husté, rovné a zlaté. Padaly mu na ramena jako třpytivý závoj. Ale jeho kůže… kůže mu na jedné líci uhnívala. Bylo to jako pozdní stádium lepry, ale horší. Boláky, vředy. Maso zachvátila sněť, muselo to páchnout až do nebes. Druhá polovina tváře byla stále krásná. Takové obličeje si středověcí malíři vypůjčovali pro cherubíny. Ryzí zlatá dokonalost. Jedno křišťálově modré oko se protáčelo v tlející jamce, bylo téměř v nebezpečí, že z ní vypadne. Druhé bylo v bezpečí a pozorovalo moji tvář. Svaly na hnijící straně nefungovaly a koutek úst měl svěšený a nakřivo. Byl zhruba stejně vysoký jako já.

 

Vedlejší postavy:

 

Willie McCoy

– jeden z prvních upírů, kteří překročili pomyslnou hranici, co dělí příšery od přátel, mrtvý ani ne tři roky, krátké černé vlasy sčesané dozadu, úděsný styl oblékání

– krátké vlasy, tmavé oči.

 

Liv

– stáří asi šestset let, ne moc mocná, blond vlasy, fialkové oči, nový upír ve městě pozvaný Jean-Claudem

– byla aspoň o deset centimetrů vyšší než Jean-Claude, což znamená, že musela mít aspoň metr osmdesát. Byla to modrooká blondýna. Její tělo bylo svalnaté a mělo široká ramena, ale i plná prsa. Dlouhé svalnaté nohy. Její oči vlastně nebyly modré, ale nezvykle fialové.

 

Robert

– bývalý striptér v Provinilých slastech, teď manažer tamtéž, sto let starý upír, krásný jako manekýn, manžel Monicy Vespucciové

– vysoký, svalnatý, hezký jako model, vlasy měl blond, kudrnaté a ostříhané úplně nakratičko.

 

Asher

– objevuje se zatím jen na obraze, krásné zlaté vlasy, modré oči, on, jeho lidská služebnice Julianna a Jean-Claude spolu prožily několik desetiletí, ale s Jean-Claudem se zná a prožil několik století, oba neobyčejně krásní, smyslní, vhledově se lišící  jako den a noc

 

Nikolaos

– bývalá vládkyně města, zmíněna

 

Seraphine

– vládce města v Missouri

 

Elli Quinlanová

– právě zrozená upírka

 

 

KOŽOMĚNCI

 

Hlavní postavy:

 

Richard  Zeeman

– vlkodlak, alfa samec, druhý po Marcusovi, jeho Freki a zároveň Fenrir - vyzyvatel, ve světě lidí působí jako středoškolký profesor, největší skaut na světě, dlouhé hnědé vlasy, ostře řezaná tvář s dolíčky, hnědé oči, usiluje být Anitiným přítelem

– má skoro metr pětaosmdesát a je málem o třicet centimetrů vyšší než já, na opálené tváři bělostný úsměv, po ramena dlouhé vlasy, barvy světle hnědé, skoro až zlaté, protkávané prameny hrajícími spíše dobronzova. Lícní kosti jsou dokonalé, vysoko posazené a elegantní. V obličeji je mužný, hezký a rysy mu změkčují dolíčky. Má sytě hnědé oči. Ohrnuté rukávy košile odhalovaly pěkné svaly na jeho předloktích.  Má ty nejhebčí rty, jaké jsem kdy líbala, svalnatou hruď a štíhlý pas. Ve vlkodlačí podobě měly jeho oči barvu jantaru a vypadaly docela jako vlčí. Byl pokrytý skořicově zlatou srstí. Jeho vlčí podoba byla ještě vyšší než lidské tělo, aspoň dva metry deset, svalnatá a děsivá.

 

Jason

– vlkodlak, modré oči, blond rovné vlasy, Jean-Claudův vlk, jeho upíří snídaně

– 20 let, je asi stejně vysoký jako já, má rovné blond vlasy, jemné, zastřižené nad úrovní ramen. V očích měl nevinnou modř jarní oblohy, ale jejich pohled nevinný rozhodně nebyl.

 

Stephen

– vlkodlak, modré oči, žluté kudrnaté vlasy, dvojčce leopardodlaka , striptér

– blond, až po pás dlouhé vlnité vlasy, zhruba stejně vysoký jako já, spíš půvabný než hezký. Chrpově modré oči, bezbranný pohled.

 

Marcus

– vůdce smečky, alfa samec, Ulfric – vlčí král

 

Raina

– vlkodlačice, družka vůdce smečky Marcuse, alfa samice, lupa, dlouhé kaštanové vlasy, medově hnědé oči, sadistická mrcha

– medově hnědé oči, dlouhé kaštanové vlasy, plné rty. Její nádherné tělo se vlnilo svaly, které nebyly vidět, dokud je nepoužila. Byla dokonalá, štíhlá tam, kde má štíhlá být, zaoblená tam, kde je oblin zapotřebí. Ale vzhledem k tomu, že už jsem viděla, jak si své tělo modeluje dle libosti, neudělalo to na mne zvláštní dojem.

 

Gabriel

– vůdce leopardodlaků, sadistický stále nadržený blbec

– v levé bradavce měl stříbrný kroužek a další na okraji pupíku. Stříbrné ozdoby měl na celém ušním lalůčku. Dlouhé husté černé kudrnaté vlasy mu padaly do obličeje a lemovaly jeho podivné světle šedé oči připomínající nebe před bouří. Byl vysoký asi metr osmdesát.

 

Rafael

– krysí král, vysoký, tmavý, pohledný, s výraznými mexickými rysy, ocejchovaný ve  tvaru korunky na levém předloktí

– vysoký, tmavý a hezký s výraznými mexickými rysy, díky nimž jeho tvář působí stroze. Jenom rty naznačují, že se asi častěji směje, než mračí. Na levé ruce jizva ve tvaru korunky.

 

Louie Fane

– krysodlak, Rafaelův pobočník, přítel Richarda

– měří metr osmdesát, oči má tmavší než já, doopravdy černé, ne jenom tmavě hnědé. Hnědé vlasy jemňoučké jako miminko si nechal nedávno ostříhat na krátko tak, že mu byly vidět uši. Vypadal tak starší než byl, jako profesor s doktorátem.

 

Lillian

– krysodlačka, doktorka léčící lykantropy

– malá žena, krátce po padesátce s prošedivělými vlasy ostříhanými nakrátko ve střízlivém účesu.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Cassandra

– vlkodlačice,vysoká jako Anita, kudrnaté hnědé vlasy, nováček ve smečce

– byla asi stejně vysoká jako já, s kudrnatými, po pás dlouhými vlasy, které se jí vlnily po ramenou. Příjemné oříškové oči.

 

Sylvie

– vlkodlačice, pěšák

– asi metr sedmdesát, krátké hnědé vlasy kudrnaté tak, že to muselo být přírodní. Jako vlkodlak měla průzračně šedé oči.

 

Heidi

– vlkodlačice, pěšák, chce odejít k jiné smečce, a proto musí dělat vše, co se jí přikáže

– tmavé vlasy měla vystříhané, takže její hezká tvář bez jediné stopy make-upu byla odkrytá a dobře viditelná. Měla drobné ruce.

 

Jamil

– vlkodlak, černoch

– štíhlý muž. Vlasy měl zapletené do copánků, které mu spadaly na ramena. V nich měl barevné korálky. Byl drobný a elegantní s pletí v barvě poctivé čokolády.

 

Sebastian

– nový vlkodlak ve smečce, nová Marcusova gorila

– měl aspoň metr devadesát, možná o pár centimetrů víc, a hlavu holou jako koleno. Nad jeho světlýma očima se rýsovalo tmavé obočí. Černé tričko mu napínaly svaly na rukou a na hrudi. Richard není žádný prcek, ale vedle Sebastiana vypadal malý.

 

Neil

– vlkodlak, bezvýznamá postava

– čtyřicetiletý muž s tmavě modrýma očima. Mohl měřit metr pětaosmdesát.

 

Christina

– tygrodlačka, nezávislý kožoměněc

– měla krátké blond vlasy.

 

bratr Stephena (prozatím v tomto díle beze jména)

– blond kudrny mu spadaly až k pasu. Jeho křehká, skoro hezká tvář byla zrcadlovým odrazem té Stephenovy.

 

 

OSTATNÍ

 

Sigmund

– plyšová tučňák

 

Puding

– pomořanský špic sousedky Anity paní Pringlové