7. Zápalné oběti

 

 

LIDÉ

 

Hlavní postavy:

 

Anita Blake

– Popravčí upírů, oživovatelka mrtvých, přítelkyně JC, součást triumvirátu s JC a Richardem, lupa vlkodlačího klanu Kamenného trůnu, Nimir-ra leopardího pardu (má toho celkem dost, holka...)

– na pravé ruce mám dvě jizvy od říznutí nožem. Jedna jizva je bílá a stará. Ta druhá stále růžová a čerstvě zahojená. Levačka je na tom hůř. V ohbí paže se mi uhnízdila hustá pavučina bílých jizev. Je tam i vypálené znamení ve tvaru kříže, teď trošku ohnuté, kvůli roztřepeným drápancům, kterými mne obšťastnila čarodějnice v kůži kožoměnce. Ještě pár jizev je ukrytých pod blůzou, ale ta paže je opravdu nejhorší. Bělostná pleť, černé kudrnaté vlasy a sytě hnědé oči.

 

Rudolf Storr, Dolph

–  Šéf MOSTu (jedovatě se říká RÍPalové, podle Rest in Peace), nadřízený Anity. Jeho vztah k Anitě jako podřízené díky jejímu výběru přítele začíná připomínat jízdu na horské dráze (a bude hůř ….)

– má dva metry pět, postavu jako profesionální zápasník, ale není impozantní jenom kvůli svým proporcím. Černé vlasy mu už zakrývali špičky uší. Byl zralý na ostříhání.

 

Kapitán Pete McKinnon

– hasič a vyšetřovatel případů žhářství

– v ramenou byl skoro tak široký, jako jsem já vysoká. Byl o pár palců menší, než Dolphových sto pětadevadesát, ale moc nescházelo. Bylo mu teprve něco přes čtyřicet, ale vlasy měl úplně šedé, s trochou stříbra na spáncích. Nevypadal však distingovaně. Vypadal unaveně.  Vypálené jizvy se mu plazily od dlaní vzhůru po pažích a mizely pod krátkými rukávy bílé oblekové košile. Kůže byla strakatá, narůžovělá, bílá a opálená do podivného odstínu, jako kůže některých zvířat, která ji pravidelně svlékají.

 

Larry Kirkland

– upíří popravčí ve výcviku,  techtle-mechtle s detektivem Tammy Reynoldsovou

– zrzavé vlasy měl čerstvě ostříhané tak nakrátko, že skoro nebylo poznat, jak jsou kudrnaté. Má metr šedesát, takže je o tři centimetry vyšší než já. Ale s pihami a drobnou  vráskou od bolesti mezi jasnýma modrýma očima vypadal spíš na šestnáct než na jednadvacet.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Clive Perry

– detektiv Oblastního vyšetřovacího týmu pro nadpřirozené události, zdvořilý a klidný a sympatický

– vysoký, štíhlý, trošku jako Denzel Washington bez širokých ramenou.

 

Zerbrowski

– kolega policista, v tomto díle pouze okrajově

 

Edward 

– nájemný vrah nemrtvých a Anitin (pravděpodobně) kamarád. Anitě věnuje jako dárky zbraně – v tomto díle  Mini-Uzi, komplet i s popruhem na rameno. Ke zbrani byla přilepená douška: 'Palebné síly nemáš nikdy dost.'

 

Ronnie Simsová

– Anitina kámoška, ale jejich přátelství po Anitině volbě JC jako oficiálního přítele lehce ochládá. Sama začala chodit s  krysodlakem Louiem Fanem, nejlepším přítelem Richarda Z.

– má dokonalé nohy a kraťoučké triko odhalovalo její ploché břicho. Po ramena dlouhé blond vlasy zvýrazňovaly tvář, která zářila i bez make–upu. V šedých očích měla modravý lesk.

 

Tammy Reynoldsová

– čarodějnice a první policejní detektiv s nadpřirozenými schopnostmi. Vyvíjí velkou snahu stát se Anitinou přítelkyní. Fascinována oživovateli, svedla Larryho Kikrlanda

– je vysoká a rovné hnědé vlasy jí sahají po ramena. Já bych její oči označila za oříškové, ona ale tvrdí, že jsou zelené. Šedozelené s velikým světle hnědým kruhem okolo zorničky.

 

kapitán Fulton

–  velitelem zásahu hasičů na místě  kláštera vybudovaného pro Církev věčného života

– vysoký, měl širokou dlaň se silnými klouby, tmavé oči.

 

Wren

– hasič

– Wren měl břicho, na které je potřeba spousty sklapovaček. Byl vysoký, blond a měl široká ramena. Vypadal jako by měl jít na návštěvu za Barbie do jejího domu snů v Malibu.

 

desátník Tuckerová

– hasič

– jemný trojúhelníkový obličej, jasně šedé oči, má asi o deset centimetrů víc než já.

 

Detektiv Padgett

– vysoký vychrtlý muž s hlavou plnou tmavých kudrlin. Tvář mu vylepšovala dvojice ohromných modrých očí. Až na tu výšku vypadal jako dvanáctiletý kluk, co si půjčil tatínkovy šaty. Měl ruce s velikými klouby. Ale měl nádherný úsměv. Když se smál, vypadal mladší.

 

Balthasar

– lidský služebník Cestovatele

– byl opálený do oné báječné sytě hnědé, jak to dokáže jen olivová kůže. Vlasy měl hnědé a nádherně kudrnaté, po stranách vystříhané, ale vepředu se mu kroutily až skoro k očím. Ty byly čistě hnědé. Měl hezkou tvář, velice ostré rysy, vysoké lícní kosti a hákovitý nos. Přidat pár centimetrů na tu kterou stranu a jeho tvář by byla nehezká či obyčejná. Místo toho byla pozoruhodná, podmanivá, pohledná ryze mužným způsobem.

 

Thomas Carswell

– lidský služebník Padmy

– měřil asi metr sedmdesát a měl velice nakrátko ostříhané zlaté vlasy. Horní ret mu zdobil hnědavý knír zakroucený dozadu a spojený s hnědými kotletami. Takový knír už nikdo nenosí od devatenáctého století. Oči měl příjemně normálně hnědé.

 

Ernie

– Jean-Claudeův nohsled, sluha

– svalnaté tělo, dlouhé vlasy, na obou stranách hlavy vyholené, hnědé oči.

 

strážník Wayne

– policista v nemocnici, hlídal pokoj s kožoměnci

 

strážník Murdock

– policista v nemocnici, hlídal pokoj s kožoměnci

 

policista Smith

– (policista v nemocnici, hlídal pokoj s kožoměnci

 

policista Crossman

– postřelen v nemocnici.

 

Caroline

– členka Církve věčného života

– malá žena po třicítce, hnědé vlasy měla stažené dozadu do ohonu a ukazovala tak upíří kousnutí. Hlas měla křehký a neduživý, stejný jako byla ona celá. Ruce měla drobné s pečlivě pěstěnými nehty.

 

Vicky Pierceová

– rádoby oběť upíra, kterého zapálila v baru

– ohromné modré oči, hedvábně jemné blond vlasy, elegantní tvary a navíc byla vysoká. Byla vysoká a přitom působila roztomile. Měla dokonalou pleť.

 

poslíček s květinami

– najatý vrah na Anitu

– menší muž.

 

 

KOŽOMĚNCI

 

Hlavní postavy:

 

Richard Zeeman

– Ulfric klanu Kamenného trůnu, součást triumvirátu a Anitou a JC, Anitina velká láska, momentálně ublížen, naštván, vzteklý a trpící jejich rozchodem, jeho nešukáním s Anitou a jejím šukáním s JC (ale není všem dnům konec) 

– měří metr pětaosmdesát, má široká ramena, vysoko posazené lícní kosti a široká něžná ústa. Na bradě má dolíček a celkově vzato je příliš hezký. Oči má dokonale čokoládově hnědé. Na ramena mu v hustých vlnách padají vlasy. Jejich hnědavý odstín je tak plný zlatavých a měděných odlesků, že by pro to mělo být zvláštní slovo. Tričko bez rukávů odhalovalo svalnatá ramena a paže. Každičký odkrytý centimetr jeho těla, ale i to, co z něj nebylo vidět, je opálené do příjemného hnědého odstínu. Ne opálené, je to přirozená barva jeho kůže.

 

Stephen

– vlkodlak, striptér v Provinilých slastech, dvojče Gregoryho, leopardodlaka

– kudrnaté blonďaté vlasy byly delší, než moje. Byl sotva o deset kilo těžší než já.

 

Nathaniel

– leopardodlak z Anitina nového pardu, stiptér v Provinilých slastech. Úžasný nový submisivní kocourek s vlasy pod pás (zatím jen) a levandulovýma očima. V Anitě probouzí ochranitelské pocity (zatím jen)

– jeho vlasy byly ještě delší, než Stephenovy. Vsadila bych se, že aspoň do pasu. Měly ten nejtemnější kaštanový odstín. Vypadaly jako hnědé, ale nebyly. Bohatá sytá mahagonová. Husté a lesklé, jako kožešina zvířete. Byl spíš roztomilý než hezký a nemohl měřit víc než metr pětašedesát. Vlasy vzbuzovaly iluzi ženskosti. Ale jeho ramena byla neúměrně široká, částečně díky vzpírání, ale částečně i vlivem genů. Měl skvělá ramena, ale patřila k někomu o dvacet centimetrů vyššímu. Muselo mu být osmnáct, aby mohl dělat striptéra v Provinilých slastech. Jeho tvář byla štíhlá, brada a tváře příliš hladké. Možná mu osmnáct bude, ale ne o moc víc.

 

Sylvie

– vlkodlak, v lukoi Geri, Richardova druhá, zajatá  a mučená od Padmy, Pána šelem, aby vydala smečku

– měří metr pětašedesát a je asi o deset centimetrů vyšší než já. Je spíš křehká, má hnědé oči, docela krátké a hodně kudrnaté hnědé vlasy.

 

Jason

– vlkodlak, slouží JC, kamarád Anity, zjistí, že Yvette je opravdu nepříjemná upírka

– 20 let, je asi stejně vysoký jako já, má rovné blond vlasy, jemné, zastřižené nad úrovní ramen. V očích měl nevinnou modř jarní oblohy, ale jejich pohled nevinný rozhodně nebyl.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Zane

–  leopardodlak, nárokoval si post alfy po Gabrielovi, víceméně dobrovolně ustoupil Anitě

– vypadal mladě, něco kolem třicítky, měřil asi metr osmdesát, vytáhlý a vychrtlý. Na hubené, bledé hrudi měl jen černou koženou vestu. Jeho vlasy byly špinavě bílé, po stranách zastřižené nakrátko, na temeni dlouhé a natužené do špiček. Oči byly hnědé.

 

Elizabeth  

– leopardodlak, milovala Gabriela, bývalého alfu pardu

– jako leopard černá, zelené oči a slonovinově bílé tesáky.

 

Vivian

– leopardodlak, Pán šelem si ji vybral při příjezdu do města za svoji osobní souložnici

– drobná štíhlá žena. Její kůže měla světle kakaový odstín, který říkal, že je to Afroameričanka s Irskou krví. Její proporce od hlavy až po štíhlá chodidla byly dokonalé. Měla hnědé oči.

 

Gregory

– leopardodlak, dvojče Stephena

– blond kudrny mu spadaly až k pasu. Měl i stejné chrpově modré oči, jen o trochu tmavší.

 

Cherry

– leopardodlak, vyškolená zdravotní sestra

– vysoká žena s kraťoučkými blond vlasy. Její hlas byl hluboký kontraalt. I v lidském těle předl.

 

Irving Griswold

– vlkodlak a novinář

– kudrnaté hnědé vlasy mu obklopovaly hlavu jako kaštanová svatozář a uprostřed se leskla pleš Brejličky měl posazené na drobném nosíku. Byl malý a dělal dojem, že je kulaťoučký, aniž by byl tlustý.

 

Jamil a Shang-Da

– vlkodlaci, Richardovy gorily

– Jamil měl něco přes metr osmdesát, štíhlý pas a břišní svaly tvrdé jako dlažební kostky. Bělostná látka ostře kontrastovala se sytou hnědí jeho kůže. Vlasy měl po pás dlouhé a spletené do tenkých copánků s barevnými korálky.

 

Rafael

– Král krys, hlava druhé největší a nejsilnější komunity kožoměnců ve městě

– tmavé oči, plné rty.  Na levé ruce jizva ve tvaru korunky.

 

Lillian

– krysodlak, doktorka kožoměnců

– drobná žena, s vlasy barvy pepř a sůl, ostříhanými nakrátko v praktickém účesu.

 

Louie Fane

– krysodlak, nejlepší Richardův kamarád, tč. přítel Ronnie

– měří metr sedmdesát, oči má tmavé, doopravdy černé. Černé vlasy měl úhledně krátce zastřižené.

 

Gideon

– tygrodlak, patří Padmovi

– měřil asi metr osmdesát, hranatá ramena a vlasy někde mezi blond a hnědou barvou. Vlasy měl rovné, husté a právě tak dlouhé, aby mu dosáhly k límci košile. Oči byly skoro oranžové, vlastně byly žluté a kolem zorničky vyzařovaly oranžové paprsky jako pestrobarevný větrník. Takové jsem viděla na fotkách tygrů.

 

Kevin

– vlkodlak

– byl vysoký, tmavý, zanedbaný a smrděl po cigaretách. Vypadal děsivě.

 

Lorraine

– vlkodlak

– upravená a upjatá, jako učitelka ze základní školy. Voněla White Linen perfume a měla drobné ruce.

 

Teddy

– vlkodlak

– vážil asi sto padesát kilo a většina z toho byly svaly. Vlasy si pečlivě vytvaroval do tmavého kohouta a jeho hlava vypadala příliš malá na tak robustní tělo. Vypadal děsivě. Hlas měl hluboký a působivý, jako vše ostatní na něm.

 

Fernando

– krysodlak, syn Padmy, Pána Šelem

– vysoký, štíhlý a měl tmavou kůži. Snad to byl nějaký hispánec nebo něco daleko exotičtějšího.

 

Gwen

– přítelkyně Sylvie, vlkodlak

– měla dlouhé, měkce se vlnící blond vlasy a velké hnědé oči v půvabné tváři. Vše na ní bylo líbezné, ženské, jako bledá, mistrně vyrobená panenka. Ale síla v jejím obličeji, inteligence zářící jí z očí, přímo rozechvívaly.

 

  

UPÍŘI

 

Vyslanci Rady – upíři přijíždějící do města soudit JC za smrt Zemětřase, člena Rady

 

Yvette

– upírka, vyslanec Rady, jejím opravdovým potěšením  jsou shnilé oživlé mrtvoly. Když pije krev, hnijena svých dárcích. Jason by mohl vyprávět (opradvu fuj, fuj ženská)

– vypadala hodně vysoká, dokud jste se nepodívali na její podpatky. Jehlové, aspoň dvanáct centimetrů. Vlasy měla světlounce blond, až skoro bílé. Její oči byly šedozelené, s drobnými jantarovými flíčky tančícími kolem panenek

 

Asher

– poprvé se objevuje jeden z nejúžasnějších krvesajů. Asher a jeho lidská služebnice Julianna několik desetiletí cestovali spolu s Jean-Claudem po Evropě. Byli ménage à trois, ale Asher a Julianna byli zajati církví. Julianna byla upálena a Asher umučen a znetvořen. Je vnitřn zraněný, vzteklý a nenávidí JC, přijíždí se  pomstít přes Anitu

– měl jeden z nejdokonalejších profilů, které jsem kdy viděla. Ve světle plamínku sirky se jeho, po ramena dlouhé vlasy, zlatě leskly a v hustých vlnách mu rámovaly obličej. Levá strana obličeje byla dokonalá, ale pravá strana vypadala jako roztavený vosk svící. Vypálené jizvy, jizvy jako od kyseliny – od svěcené vody. Věc, která to činila jaksi děsivější, byla skutečnost, že všechno ostatní bylo tak dokonalé. Všechno se tím zhoršovalo, působilo to obscénně. Jeho oči a osu tváře nechali neporušené, takže nos a plná ústa pluly na moři jizev. Jeho oči měly zvláštní, světle modrý odstín. Byly právě tak světlé, jako ty Jean–Claudovi tmavé. Světlounce ledově modré v té šokující barvě, jako mají oči sibiřských husky. Skoro jen bílé s modrým nádechem. Ale nebylo to jen v očích, byly to i vlasy. Vypadaly jako zlaté a já čekala běžný nazlátlý blond odstín. Ale jsou zlaté. Jeho vlasy měly tu nejopravdovější zlatou barvu, jakou jsem kdy viděla. Asher byl spíš mužný než krásný. Jizvy mu pokračují po krku pod límec košile. Na hrudníku jizvy vystupovaly z kůže, jako by někdo uprostřed jeho těla nakreslil dělící čáru. Jedna polovina byla bělostná a dokonalá a ta druhá příšerná. Jizvy se tu do něj zařezávaly hlubokými brázdami. Kůže byla tak neforemná, že to už vůbec nevypadalo přirozeně. Jizvy mu pokračovaly po břiše a pod opasek kalhot až do půli stehen. Měří přes metr osmdesát.

 

Padma

– Pán šelem – jeden z členů Rady, tvoří triumvirát s kapitán Thomasem Carswellem (lidský služebník) a  Gideonem (tygrodlak). Umí násilím v dlacích vyvolat jejich zvíře

– Ind, téměř stejně vysoký jako Richard.

 

Cestovatel

– jeden z členů Rady, při komunikaci se světem používá těla jiných upírů. Jeden z velmi silných protivníků Anity

– půjčuje si jiná těla (Willie McCoy, Hannah, tělo jednoho z upírů Malcolmovi církve – štíhlý vysoký muž, aspoň metr devadesát a hnědé oči)

 

Fernando

– krysodlak, syn Padmy. Libuje si ve znásilňování a mučení. To se mu s Anitou hrubě nevyplatí

 

 

Hlavní postavy:

 

Jean-Claude

– vyšší upír a vládce města, přítel Anity (teda ten jediný, s kým v tomto díle sdílí postel),  součást triumvitátu s Anitou a Richardem (a asi občas plave v tom, co to přesně znamená)

– jeho vlasy jsou černé a kudrnaté, ale něco si s nimi provedl, takže byly rovné a jemné, spadaly mu přes ramena, konečky podtočené. Jeho tvář vyhlížela dokonce ještě křehčeji než obvykle, jako ušlechtilý porcelán. Byl krásný, ne pohledný. Nebyla jsem si jistá, co uchránilo jeho tvář zženštilosti, křivka lící, ohyb čelisti, něco. Nikdy byste si ho nespletli s něčím jiným, než s mužem. Modré oči, ne v barvě půlnoční oblohy, ale kobaltově modré, barvy dokonalých safírů.

 

Damian

– JC pobočník, starší než tisíc let, ale ne vyšší upír

– jeho vlasy byly skoro krvavě rudé a ostře kontrastovaly s jeho alabastrově bílou pletí. Má tak zelené oči, až by mu je mohla každá kočka závidět.

 

Warrick

– slouží Yvette, může se pohybovat v denním světle, zvířata na zavolání motýli.

– byl vysoký aspoň metr pětadevadesát a měl široká ramena. Vlasy měl jako spoustu žlutých prstýnků, z nichž vystupoval jeho obličej a uši. Měl světlomodré oči. Jeho obličej byl dokonalý, silný a hrdinný, jak z rytiny svatého Jiří.

 

 

Vedlejší postavy:

 

Liv

– upírka nedávno pozvaná JC do města, měla být jedním z jeho pobočníků, ale zradí celou jeho partu Radě, špatně skončí (kyš, kyš)

– měla svalnaté paže. Měří metr osmdesát a je stavěná jako cihlová stodola. Má severské rysy. Je to modrooká blondýna. Její oči vlastně nebyly modré, ale nezvykle fialové.

 

Willie McCoy

– upírem velmi krátkou dobu, mrtvý příjemnější než živý, v současné době ho můžeme počítat mezi Anetiny přátele

– černé ulízané vlasy, malý, špatně oblečený, hubená ramena, hnědé oči.

 

Hannah

– sto let stará upírka, přítelkyně Willieho

– vysoká, nohatá a krásná. Drahý účes lemoval její obličej a přitahoval pohledy k jejím výrazným lícním kostem a plným rtům. Krásná blondýnka se šedýma očima.

 

Malcolm

–  zakladatel nejrychleji se rozrůstající sekty v zemi – Církev věčného života

 

Harry

–barman v baru Zápalné oběti

– vypadal velice mladě a velice moderně. Měl dlouhé kaštanové vlasy a stříbrný cvoček v nose. Měl hezkou tvář.

 

Giles

– strážce, který dohlížel na mladé upíry v Církvi věčného života

 

Dalších 6 upírů ve sklepě, kde Anita zasahovala s hasiči (bezejmenní) – z toho 4 zabiti.

 

 

DALŠÍ POSTAVY

sbírka tučňáků včetně Sigmunda