Hit list

 

 

 

 

Vysvětlení názvu

 

Sériový vrah, který si za svoji oblast působení zvolil severozápadní pobřeží Pacafiku, vraždí své oběti strašlivým a okázalým způsobem. Tamní policie pojme podezření, že jsou do celé záležitosti zapleteny „příšery“, a aby svého vraha dopadla, zavolala na pomoc Anitu Blakeovou a Edwarda, federální šerify, kteří příšery znají velmi dobře.

Jenže některé příšery jsou velmi reálné. Harlekýni byli strašáky světa upíru po více než tisíc let; jsou tajemstvím tak děsivým, že dokonce i jen to, že vyslovíte jejich jméno, nad vámi může vynést rozsudek smrti. Teď jsou v Americe, loví tygrodlaky, a lidskou policii.

Harlekýni slouží prvnímu z upírů, Matce vší temnoty. Předpokládalo se, že je mrtvá, jenže to, co bylo zničeno, byla jen její tělesná schránka. Teď potřebuje novou, a ona se rozhodla, že tělo, o které stojí, je Anita Blakeová. Edward si myslí, že ty sériové vraždy jsou jen návnada, která má Anitu přilákat co nejblíže k nejnebezpečnější upírce, jakou kdy lovili. Upíři Edwarda nazývají „Smrt“ a Anitě říkají „Popravčí“, jenže Nejdražší matička přichází, aby jednoho zabila a druhého přivlastnila, a nestará se ani za mák o to, kolik jiných na její cestě zahyne.