Re: Kiss the Dead - dojmy

Datum: 11.06.2012 | Vložil: Kometa

Souhlasím s tebou ve většině bodů. Ten předěl mezi prací pro policii a osobním životem je nepřehlédnutelný. Kromě krevní linie bylo takové pomotané i to, že půjdou na lov upírů za dne a pak se to dělo úplně jinak. Chyběli mi tam Anity hlášky a naopak mi přebývaly v tom přebývaly filozoficko-psychologické rozhovory. Mě nový maršál zaujal, ale měla jsem pocit, že je to trošku jako v pohádce Nesmrtelná teta - Dolph Rozum dostal a Larry ho ztratil. Jason mi chyběl. Ta záležitost kolem Ashera byla zajímavá, ale reakce některých aktérů, když Anita a Sin byly zranění mi nepřišla adekvátní. Takové nemastné naslané, zabalit kufry a měsíc času na vychladnutí.
Policejní zápletka byla zajímavá, ale nedotažená a mohla být akčnější. Překvapil mě závěr. Anita se SWATem vrhla do GP a následné krok jí byl schválen od SWATu, Dolpha i Zerbrowského, tak to by se dřív určitě nestalo.
Sex rozebírat nebudu, ale většinou není pro děj důležitý a klidně by tam být nemusel.
Rozhodně průměrný díl, což je zlepšení z mého pohledu, ale Laurell rozhodně umí psát lépe. Postavy byly strašně ukecané a některé záležitosti příliš řešily a akce naopak skomírala. Objevilo se pár zajímavých linek, které stojí za další rozvedení (Jade a její pán, krevní linie zlobivých pijavek, Larry a Tammy, Jezdci apokalypsy atd.)
Jako největší mínus beru chyby ve fakterch, za které může LKH - plete si postavy, mění informace o postavách...

Přidat nový příspěvek